Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na szlakach wiosny

SYP
Piękna pogoda dopisała prawie 900 uczestnikom XVI Rajdu Wiosennego PTKK.

Na trasie Rajdu Wiosennego. Fot. Urszula Słaby

TRZYCIĄŻ

W tym roku rajd odbywał się pod hasłem „100 – lecie Oddziału PTTK w Olkuszu na tle historii PTTK”. W rajdzie wzięło udział 870 uczniów i 85 nauczycieli z 36 szkół całego powiatu olkuskiego. Młodzi turyści mieli do wyboru trzy trasy. Część szła spod klasztoru w Imbramowicach szlakiem niebieskim „Doliną Dłubni”, część, także startująca z Imbramowic poszła szlakiem czarnym prowadzącym „Wąwozem Ostryszni”, a trzecia trasa prowadziła z Poręby Górnej. Wszyscy spotkali się na mecie w Zespole Szkół w Suchej.

Jak co roku uczestnicy rajdu, brali udział w konkursach; wiedzy o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, wiedzy o historii PTTK oraz konkursie sprawdzającym znajomości znaków topograficznych. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsca zdobyły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie oraz Szkoła Podstawowa w Kluczach, drugie miejsce zdobyły Szkoła Podstawowa w Porębie Górnej oraz Szkoła Podstawowa w Suchej. W kategorii gimnazjów zwyciężyły drużyny z Jangrota oraz Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, a drugie miejsce zdobyło Gimnazjum nr 4 w Olkuszu.

Młodzież, która zmęczona, ale szczęśliwa przychodziła na metę rajdu witali; Bronisławy Idzik, dyrektorka Zespołu Szkół w Suchej, wicestarosta Henryk Kieca, wójta Gminy Trzyciąż Roman Żelazny, przewodniczącego Rady Gminy Trzyciąż Lucjan Gajda, a także prezes Oddziału PTTK w Olkuszu Barbara Wróbel i dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu, a zarazem przewodnik PTTK - Andrzej Feliksik. Był też oczywiście poczęstunek, napoje i występy artystyczne.

Przewodnikami grup na trasach rajdu byli nauczyciele – opiekunowie SKKT: Urszula Słaby (Gimnazjum nr 4 w Olkuszu), Ewa Ciępka (ZS w Zadrożu), Beata Kocjan (SP nr 5 w Olkuszu) oraz przewodnik PTTK Jadwiga Grabowska. Nad całością czuwała i koordynowała całą imprezę Olga Gawron, wicedyrektor Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, a zarazem prezes Koła Opiekunów SKKT działającego przy PTTK w Olkuszu.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski