Na zespół z Muszyny na razie nie ma mocnych

(ŁM)
Sylwia Wojcieska zdobyła dla muszynianek 14 punktów
Sylwia Wojcieska zdobyła dla muszynianek 14 punktów Fot. Jerzy Cebula
Ekstraklasa siatkarek. Zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki zdobyły w sobotę komplet punktów, choć niespodziewanie pierwszego seta wygrała Nafta.

Polski Cukier Muszynianka 3
Nafta Piła 1

(21:25, 25:9, 25:16, 25:19)

Polski Cukier Muszynianka: Ciaszkiewicz-Lach, Plchotova, Carter, Różycka, Wojcieska, Radenković, Maj-Erwardt (libero) oraz Kurnikowska, Hatala, Gierak.

Nafta: Raczyńska, Milović, Wawrzyniak, Krawul­ska, Jarmoc, Nadziałek, Pauliukouskaja (libero) oraz Konieczna, Skorupka, Sobczak.

MVP: Sylwia Wojcieska (Polski Cukier).

Sędziowali: Janusz Cyran i Weiner Marcin. Widzów: 700.

Ekipa rywalek, głównie dzięki świetnej postawie Natalii Kra­wulskiej, szybko wyszła na prowadzenie (3:7). Gospodynie wykorzystały jednak kilka błędów przyjezdnych i to one zyskały punkt przewagi (9:8).

Potem walka toczyła się cios za cios, a na drugiej przerwie technicznej lepsze (15:16) były pilanki. Po pauzie miejscowe miały problem z przyjęciem zagrywki Katarzyny Nadziałek i w efekcie przegrały 21:25.

Druga partia to już jednak zdecydowana dominacja „Mineralnych”, które na pierwszej przerwie technicznej miały cztery „oczka” przewagi, a po chwili już nawet 10 (18:8). Nafta miała kłopoty z przyjęciem oraz atakiem i w efekcie muszynianki straciły tylko 9 punktów.

Trzeci set, dzięki m.in. potężnym atakom Amerykanki Katie Carter i dobrej grze bloku, znowu był pod dyktando miejscowych. W czwartej partii na drugą pauzę zespoły schodziły przy prowadzeniu Nafty (15:16). Potem jednak na zagrywce stanęła późniejsza MVP spotkania, środkowa Sylwia Wojcieska, która dała gospodyniom sygnał do ataku.

Rozgrywki rozpoczęła Młoda Orlen Liga Kobiet. Na inaugurację sezonu młodzieżowa drużyna „Mineralnych” wygrała 3:2 na boisku Impelu Wrocław. Podopieczne trenera Janusza Pa­siuta w grupie B walczą również z Tauronem oraz Aluprofem.

Pozostałe mecze 3. kolejki Orlen Ligi: Budowlani Łódź – SK bank Legionovia 2:3 (25:20, 27:25, 21:25, 16:25, 6:15), Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:14, 25:17), BKS Aluprof Bielsko–Biała – KSZO Ostrowiec Święt. 3:0 (25:15, 25:14, 25:20), Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 26:24). Dziś o godz. 18 PGE Atom Trefl Sopot – Chemik Police.

1. Tauron 3 9 9–1

2. Atom Trefl 2 6 6–0

3. Aluprof 2 6 6–1

4. Impel 2 6 6–2

Polski Cukier 2 6 6–2

6. Chemik 1 3 3–1

7. Budowlani 2 3 5–5

8. Legionovia 2 2 4–5