Nagrody dla małopolskich karateków

Jerzy Filipiuk
Małopolski Klub Karate Wadowice zajął szóste miejsce w rankingu najlepszych klubów oyama karate w Polsce w ubiegłym roku. Zwyciężył Krakowski Klub Oyama. Jurajski Klub Oyama Karate Olkusz uplasował się na 10.-11. pozycji.

W rywalizacji sportowej w 2014 roku wzięło udział 41 klubów zrzeszonych w OYAMA Polskiej Federacji Karate.
Indywidualnie Małopolanie otrzymali dwie nagrody.

W kategorii seniorów drugie miejsce zajął Daniel Krupka (Małopolski Klub Karate), który został mistrzem Polski oyama karate w knockdown w Andrychowie i zajął drugą lokatę w otwartych mistrzostwach Australii w knockdown karate kyokushin w Sydney. Jego instruktorem jest sensei Jacek Kasperek (4. dan).

W kategorii młodzików i juniorów młodszych 10-14 lat wyróżniony został Adam Dzięgiel (Oświęcimski Klub Sportowy Karate), który wygrał mistrzostwa Polski juniorów w Andrychowie i Puchar Polski juniorów w Jeleniej Górze – w obu w oyama karate w lekkim kontakcie. Jego instruktorem jest sensei Tadeusz Bednarczyk (4. dan).

Pod uwagę brano 281 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów. Wszyscy laureaci rankingu otrzymają pamiątkowe puchary, a zdobywcy pierwszych miejsc w kategoriach seniorek i seniorów oraz nagrody specjalnej dodatkowo wysokie nagrody pieniężne.