NAUCZYCIEL ROKU | Głosuj na nauczycieli i szkoły na medal

NAUCZYCIEL ROKU | Głosuj na nauczycieli i szkoły na medal

Redakcja

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

NAUCZYCIEL ROKU | Głosuj na nauczycieli i szkoły na medal
Już w środę finał powiatowy naszej akcji! Na głosy czekamy tylko do godziny 21! Trwa kolejna edycja naszej wielkiej akcji „Nauczyciel na Medal”, której celem jest wyłonienie najbardziej cenionych i lubianych pedagogów oraz cieszące się najlepszą opinią szkoły z Małopolski. Na laureatów czekają wyjątkowe nagrody, m.in. studia podyplomowe, a dla szkół - vouchery na sprzęt. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zagłosuj na nauczycieli i szkoły na medal!
NAUCZYCIEL ROKU | Głosuj na nauczycieli i szkoły na medal
Zobacz aktualne wyniki plebiscytu Nauczyciel na Medal:

Wybierz kategorię - KLIKNIJ I GŁOSUJ:

Nauczyciele klas I-III
Nauczyciele klas IV-VIII i gimnazjum
Nauczyciele szkół ponadpodstawowych
Szkoła Roku
Już po raz drugi prowadzimy wielki plebiscyt, w którym zostaną przyznane medale Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego. Rok temu pierwsza edycja akcji cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zgłoszono do niej ponad 1100 nauczycieli z Małopolski.

W tegorocznej edycji naszej akcji laureaci zostaną wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i wszystkich powiatach województwa. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach - dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VIII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Docenimy także cieszące się najlepszą opinią wśród rodziców i uczniów szkoły. Zwycięzcy z miast i powiatów zmierzą się następnie w wielkim finale wojewódzkim, zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie akcji.

- Celem naszej akcji jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli - mówi Dariusz Kołacz, wiceprezes oddziału Polskapress w Krakowie, wydawcy "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego". - Szukamy belfrów, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem.

Andrzej Banaś
Jacek Krupa, marszałek Małopolski: Kluczem do dynamicznego rozwoju Małopolski jest budowanie kapitału intelektualnego
Andrzej Banaś
prof. Kazimierz Karolczak, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego: Nauczyciel powinien być liderem oraz przewodnikiem, który wskaże drogę młodemu człowiekowi
Szukamy nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając swój czas wolny. Medale marszałka województwa małopolskiego czekają na tych, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców cierpliwością i serdecznością, fachowością, a czasem nawet... surowością.

Kliknij i zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznej gali plebiscytu


Pragniemy docenić również szkoły, w których panuje najlepsza atmosfera, cieszące się świetną opinią w swoich społecznościach. Takie, w których uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, które dbają o talenty, a równocześnie skutecznie wspomagają wszystkich podopiecznych.

Małopolska Konferencja Edukacyjna

Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk marszałka Jacka Krupy podczas Małopolskiej Konferencji Edukacyjnej, która odbędzie się w listopadzie w Krakowie. Zaproszenie na konferencję otrzymają wszyscy laureaci z każdego miasta i powiatu. Program spotkania będzie bardzo bogaty. Nauczyciele wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach konferencji szkoleniu poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji.

Prezentacja zwycięzców

Po uroczystej gali do całego nakładu "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców z każdego miasta i powiatu w każdej kategorii plebiscytu.

KLIKNIJ na okładkę i zobacz
dodatek po ubiegłorocznej edycji plebiscytu
Ważne terminy i informacje


► Nasi Czytelnicy wybiorą laureatów w czterech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum, Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz Szkoła Roku.
► Nauczyciele na Medal i Szkoła Roku zostaną wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, a także w każdym z powiatów Małopolski. Zwycięzcy etapu powiatowego zmierzyli się w wielkim finale wojewódzkim.
► Zwycięzcy otrzymają medale, które wręczymy podczas uroczystej gali, a także atrakcyjne nagrody.
► Akcję Nauczyciel na Medal organizują wspólnie "Dziennik Polski" i "Gazeta Krakowska" pod honorowym patronatem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczął się w poniedziałek, 15 października i zakończy się w środę, 14 listopada, o godz. 21.
► Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
► Głosowanie w wojewódzkim finale naszej akcji rozpocznie się w piątek, 16 listopada i zakończy się w piątek, 23 listopada, o godz. 21.

Cenne nagrody dla nauczycieli

Etap powiatowy

Nauczyciele, którzy zajmą pierwsze miejsce w etapie powiatowym, we wszystkich trzech kategoriach, otrzymają:
 • dyplom i tytuł Nauczyciel na Medal
 • medal od Marszałka Województwa Małopolskiego, wręczany podczas uroczystej gali
 • udział w konferencji - specjalistycznym szkoleniu FlexiForm Day Edukacja, poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji
 • prezentację w specjalnym dodatku
 • awans do finału wojewódzkiego

Laureaci drugich miejsc otrzymają:
 • dyplom
 • zaproszenie na uroczystą galę połączoną ze specjalistycznym szkoleniem FlexiForm Day Edukacja, poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji

Laureaci trzecich miejsc otrzymają pamiątkowy dyplom.

Szkoły, które zajmą pierwsze miejsce w etapie powiatowym, otrzymają:
 • dyplom i tytuł Szkoły Roku
 • zaproszenie na uroczystą galę połączoną ze specjalistycznym szkoleniem FlexiForm Day Edukacja, poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji
 • prezentację w specjalnym dodatku
 • voucher na reklamę w "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim" i/lub serwisach gazetakrakowska.pl, dziennikpolski24.pl i naszemiasto.pl o wartości 3 tys. zł


 • awans do finału wojewódzkiego

Wojewódzki finał


Zwycięzcy finału wojewódzkiego dostaną nagrody główne:

Laureaci pierwszych miejsc w kategoriach Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum i Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych otrzymają:
 • Voucher na studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, do wykorzystania w roku akademickim 2019/2020 lub 2020/2021. Voucher obejmuje całą ofertę studiów i będzie ważny również dla tych kierunków, które dopiero zostaną uruchomione.

KLIKNIJ i zobacz ofertę studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego


 • dyplom
 • Voucher na czterodniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym kompleksie Łysoń ParkHotel&Spa w Inwałdzie ze śniadaniem
 • Voucher na kwotę 300 zł do wykorzystania na zabiegi w hotelowym spa

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu ŁysońKLIKNIJ i czytaj więcej o koncercie
Laureaci miejsca 2 otrzymają:
Laureaci miejsca 3 otrzymają:

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu KlimekLaureaci miejsc 4-10 otrzymają:
 • dyplom
 • Zaproszenie na całodniowy pobyt dla dwóch osób w Termach Bania. W pakiecie wstęp do saun i strefy basenowej

Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Termach BaniaSzkoła Roku w Małopolsce (placówka, która zwycięży w wielkim finale wojewódzkim) otrzyma:
 • dyplom w oprawie potwierdzający zdobycie tytułu Szkoły Roku
 • roczny patronat "Dziennika Polskiego" lub "Gazety Krakowskiej"
 • wideoprezentację placówki
 • voucher na zakup wyposażenia o wartości 3,5 tys. złSzkoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wielkim finale wojewódzkim, otrzymają:
 • dyplom w oprawie
 • roczny patronat "Dziennika Polskiego" lub "Gazety Krakowskiej"
 • voucher na zakup wyposażenia o wartości odpowiednio 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł

Informacji o akcji udziela Alicja Ostrowska, e-mail plebiscyt.krakow@polskapress.pl, nr tel. 502 499 864 w godz. 9-16.

Regulamin plebiscytu
Patron honorowy:

Zobacz wideo z ubiegłorocznej gali Nauczyciel na Medal
Źródło: Gazeta Krakowska - NAUCZYCIEL ROKU | [FINAŁ ETAPU POWIATOWEGO]

Załączniki (1)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?