Salon Antykwaryczny Nautilus przygotował na swoją 42. aukcję malarstwo, rysunki, grafikę, fotografie, plakaty.
Jako wydarzenie zapowiada się licytowanie grafiki Albrechta Durera ,,Dwunastoletni Jezus w świątyni" (1503 r.). Wśród graficznych ciekawostek znajdziemy dziadka polskiego komiksu: kilkanaście tablic akwafortowych ilustrujących ,,Pamiętniki" Jana Chryzostoma Paska - jeszcze bez komiksowych dymków, ale z komentarzami zamiast autorskiego tekstu.
Wśród grafik XX w. zwraca uwagę m.in. kompozycja kinetyczna Victora Vasarely'eo i dokładnie o 80 lat starsza litografia Wyspiańskiego ,,Dziewczynka za oknem". Poziom wystawionych na aukcję fotografii określają nazwiska Annie Leibovitz czy Helmuta Newtona. Będzie można także wylicytować fotografię Marylin Monroe, autorstwa Georga Barrisa; ostatnią w życiu aktorki.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?