Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nautilus: aukcja z atrakcjami

(AN)
Sobota, 26 kwietnia, godz. 12, Sławkowska 32

Salon Antykwaryczny Nautilus przygotował na swoją 42. aukcję malarstwo, rysunki, grafikę, fotografie, plakaty.
Jako wydarzenie zapowiada się licytowanie grafiki Albrechta Durera ,,Dwunastoletni Jezus w świątyni" (1503 r.). Wśród graficznych ciekawostek znajdziemy dziadka polskiego komiksu: kilkanaście tablic akwafortowych ilustrujących ,,Pamiętniki" Jana Chryzostoma Paska - jeszcze bez komiksowych dymków, ale z komentarzami zamiast autorskiego tekstu.

Wśród grafik XX w. zwraca uwagę m.in. kompozycja kinetyczna Victora Vasarely'eo i dokładnie o 80 lat starsza litografia Wyspiańskiego ,,Dziewczynka za oknem". Poziom wystawionych na aukcję fotografii określają nazwiska Annie Leibovitz czy Helmuta Newtona. Będzie można także wylicytować fotografię Marylin Monroe, autorstwa Georga Barrisa; ostatnią w życiu aktorki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski