Neymar i Messi pokonali Szczęsnego

Jerzy Filipiuk
W meczu o Puchar Gampera Barcelona pokonała na własnym stadionie Romę 3:0 (2:0). Wcześniej odbyła się oficjalna prezentacja triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Do przerwy w bramce rzymian stał Wojciech Szczęsny. Polak miał kilka udanych interwencji, uchronił swój zespół od straty kolejnych goli, ale nie był w stanie zatrzymać zabójczego tercetu gospodarzy: Lionela Messiego, Luisa Suareza i Neymara.

Szczęsny, wypożyczony z Arsenalu Londyn, rozegrał drugi mecz w barwach Romy. W poprzednim, ze Sportingiem w Lizbonie, przegranym przez jego drużynę 0:2, także zaprezentował się z dobrej strony.

Na Camp Nou naszego rodaka pokonali Neymar i Messi, który zaprezentował kilka znakomitych akcji. Ten pierwszy zaliczył także asystę. Obaj wraz z Suarezem znowu imponowali zgraniem.

Po przerwie Szczęsnego zmienił Morgan De Sanctis, którego pokonał pięknym strzałem zza pola karnego Ivan Rakitić. Po godzinie gry boisko opuścili Messi, Suarez i Neymar.