Nie zagrają o awans

Roman Kieroński
W ataku Małgorzata Woźniak
W ataku Małgorzata Woźniak fot. Roman Kieroński
II liga siatkarek. Krakowianki po raz trzeci pokonały w play-off rywalki z Grupy Azoty PWSZ Tarnów i awansowały do półfinałów rozgrywek o wejście do I ligi.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AGH Kraków 2:3 ( 13:25, 25:21, 15:25, 25:23, 10:15)
Grupa Azoty: Beda, Pfeifer, Podlasek, Lipińska, Sobczak, Lewandowska, Kaczyńska (libero) oraz: Styrkowiec, Torbusińsk, Ruszel, Zemełka.
AGH: Kopreczak, Żyła, Szkodny, Skowron, Rydzyńska, Woźniak, Bucka (libero) oraz: Leśniak, Pietroczuk, Kapusta, Turczanik.

W pierwszym secie, po akcjach Adrianny Lewandowskiej, tarnowianki objęły prowadzenie 2:0, lecz bardzo szybko tę przewagę straciły. Skutecznie grające blokiem krakowianki wyszły na prowadzenie 10:6 i kontrowały grę do końca partii, którą skutecznym atakiem zakończyła Małgorzata Żyła.

W II secie, po zagrywce Julii Skowron, zespół z Krakowa prowadził 8:4. Do remisu 9:9 doprowadziła Sabina Podlasek, a do wyniku 16:16 asem serwisowym Joanna Beda. Końcówka należała do tarnowianek. Świetną zmianę dała Sylwia Styrkowiec, a zwycięski punkt, podwójnym blokiem, zdobyły Podlasek i Styrkowiec.

Trzeci set to niemal kopia pierwszej partii. Miejscowe prowadziły 2:0, rywalki po zagrywce Małgorzaty Woźniak 6:5, a po ataku z drugiej linii tej samej zawodniczki pewnie wygrały do 15. W czwartym znów sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie, a Inez Pfeifer doprowadziła do tie-breaku. Tarnowianki tradycyjnie rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale zespół AGH miał w swoich szeregach Małgorzatę Woźniak, po akcjach której wygrał mecz.