Niepodziewana, podwójna kontrola policji w gminie Mogilany. Łamanie zasad kwarantanny i kary

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Grzegorz Olkowski / polska press
Policjanci zaskakują osoby, będące na kwarantannie domowej. Kontrole odbywają się kilka razy dziennie i okazuje się, że objęci kwarantanną po pokazaniu się funkcjonariuszom, wychodzą z domów. Tymczasem mundurowi zaznaczają, że kontrole te nie będą odbywały się tylko raz w ciągu dnia. Jak zaznaczają, obywatele wciąż igrają ze służbami i wykazują się lekkomyślnością. Policjanci ze Świątnik Górnych skontrolowali ten sam adres po kilku godzinach i niestety, jednego z domowników już nie zastali w domu. Kobieta wybrała się z psem na spacer.

FLESZ - Koronawirus - kwarantanna w całej Polsce

1 kwietnia policjanci ze Świątnik Górnych dwukrotnie skontrolowali adres w gminie Mogilany, gdzie obowiązkową kwarantannę odbywały dwie osoby- 23-latka i 33-latek, którzy powrócili z zagranicy.

- Pierwszą wizytę tej parze mundurowi złożyli w godzinach popołudniowych. Wówczas oboje przebywali w domu. Zaledwie 4 godziny później policjanci niespodziewanie zjawili się u nich po raz kolejny. Niestety, tym razem kobiety nie zastali w domu. 33-latek przyznał, że partnerka wyszła z psem na spacer. Kobieta nie odbierała telefonu od dyżurnego. Po około 30 minutach wróciła do miejsca zamieszkania. Na pytanie policjantów, dlaczego nie stosuje się do wytycznych związanych z kwarantanną, odparła, że „ma ważniejsze sprawy” - informuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Jak zaznaczyli funkcjonariusze, kobieta nie tylko wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością, ale i ignorancją w stosunku do służb i nakazów, jakie zostały wprowadzone.

Koronawirus: aktualizowany raport

O fakcie złamania kwarantanny policjanci powiadomili miejscowy sanepid, który może nałożyć na 23-latkę karę administracyjną w wysokości od 5000 do 30 000 złotych.

Policja przypomina, że zaostrzone przepisy nakładają na osoby objęte kwarantanną obowiązek zainstalowania aplikacji na urządzeniu mobilnym. Z obowiązku korzystania z aplikacji "kwarantanna domowa" zwolnione są osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także osoby, które właściwym służbom złożyły oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie aplikacji. Oświadczenie składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie