Niepotrzebne nerwy

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz - Okocimski Brzesko 2-2 (1-1)

0-1 B. Wawryka 7, 1-1 Fritz 44 (rzut karny), 1-2 Sobczyk 49, 2-2 Jurek 76. Sędziował Sławomir Steczko z Krakowa. Żółte kartki: Zygmunt - Szafrański. Czerwone kartki: Zygmunt 87 (faul bez piłki) - Szafrański 59 (druga żółta), B. Wawryka 77 (faul bez piłki). Widzów 40.

Dunajec: Bulanda - Jurek (77 Jasiński), Stawiarz, Rożek, Fritz - Tomczak, Mikołajczyk, Racoń, K. Kusyk (46 Marszałek) - Lasyk (14 Dudek), Zygmunt.

Okocimski: Baran - M. Wawryka (46 Drużkowski), Gurgul, Maślanka, Urban - Rydz, Cieśla, B. Wawryka, Grzyb (46 Sobczyk) - Szafrański, Mrzygłód (88 Kukla).

Już w 7 minucie niezdecydowanie obrońców i bramkarza miejscowych wykorzystał B. Wawryka i główką zdobył gola. Później piłkarze Dunajca oddawali sporo strzałów na bramkę gości, ale wszystkie wyłapywał Baran. Końcówka pierwszej części pojedynku zdecydowanie należała do sądeczan. Jurek i Kusyk z najbliższej odległości nie potrafili jednak pokonać golkipera z Brzeska. Tuż przed pauzą po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika Okocimskiego, sędzia wskazał na "wapno". Z jedenastki Fritz doprowadził do remisu. Tuż po przerwie w zamieszaniu pod bramką Bulandy sprytem popisał się Sobczyk i głową umieścił piłkę w siatce. Poźniej gra się zaostrzyła, efektem czego były kolorowe kartoniki pokazane piłkarzom przez arbitra. Pod koniec zawodów gospodarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadzili do remisu. Jak wielkie emocje towarzyszyły temu spotkaniu niech świadczy fakt, że w drodze do szatni piłkarze mieli tak dużo sobie do powiedzenia, że musieli interweniować sędziowie z pomocą sztabu szkoleniowego.

Juniorzy młodsi: Dunajec - Okocimski 0-0