Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Niespodzianka Joasi w "motylku"

Joanna Janiczek Fot. zbiory klubu
PŁYWANIE. Udany występ zanotowali pływacy UKP Unia i SMS Oświęcim w Grand Prix Polski w Kozienicach, ostatnim starcie przed MP juniorów.

Wysoką formą błysnął Michał Poprawa, z kolei Joanna Janiczek sprawiła ogromną niespodziankę, odnosząc zwycięstwo na 100 m st. motylkowym.

Jak podkreśla trener-koordynator SMS Oświęcim i zarazem prezes UKP Unia Marek Dorywalski, był to generalny sprawdzian przed mistrzostwami Polski juniorów. Najbardziej obiecującą formą błysnął Michał Poprawa, który na pływalni w Kozienicach miał mocno napięty plan startów.

Podopieczny trenera Przemysława Ptaszyńskiego pływał nie tylko na swoich ulubionych dystansach. W końcowej klasyfikacji mityngu zajął wysoką, szóstą lokatę. Do tego okazał się najlepszy na trzech dystansach. W efektownym stylu zwyciężył na 200 m st. motylkowym, wyprzedzając następnego rywala o 4 s. Na 100 m st. dowolnym pokonał medalistów MP i finalistów ME, a trzecie zwycięstwo odniósł na 100 m st. motylkowym.

Z kolei w wyścigu na 400 m zmiennym, który nie należy do jego konkurencji, przegrał tylko z samym Pawłem Korzeniowskim, który okazał się także najlepszy w klasyfikacji generalnej zawodów.

Wygrana Joanny Janiczek na 100 m st. motylkowym była jedną z największych niespodzianek tych zawodów. Pokonała grupę starszych zawodniczek z większymi osiągnięciami. Dodać trzeba, że zawodniczka UKP Unia jest gimnazjalistką. W Kozienicach awansowała jeszcze do finału 50 motylkiem, plasując się na szóstym miejscu.

Z dobrej strony pokazało się jeszcze kilku innych uczniów gimnazjum sportowego w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych. Filip Krogulski był drugi na 200 m st. grzb. Blisko podium była również Paulina Nowak, zajmując w wyścigach "żabkarek" czwarte miejsce na 50 m i piąte na 100 m.

Zmienną formę zaprezentowała Katarzyna Górniak, która wyścig na 100 m st. grzb. ukończyła na 2. miejscu, ale na 50 m była 5. Na dystansie 100 m dow. Alicja Ulatowska była 4., a Marlena Dudek 5. na 200 m st. klas.