Niezawodna pani kapitan

KOSZYKÓWKA. Wczoraj odbyły się mecze 23. kolejki ekstraklasy kobiet. Wiślaczki pewnie wygrały w Rybniku. ROW Rybnik - Wisła Can-Pack 57-81 (15-17, 11-15, 9-30, 22-19)

ROW: Harris 17 (3x3), Fitz 8, Dosty 6, Radwan 3 (1x3), Rack 0 - Suknarowska 10 (2x3), Valentine 10, Gawor 2, Skorek 1, Morawiec 0.

Wisła: Kobryn 20, De Mondt 10 (2x3), Powell 10 (2x3), Bjelica 6, Pawlak 2 - McWilliams 10, Krężel 8 (2x3), Leciejewska 4, Phillips 4, Czarnecka 3 (1x3), Śnieżek 3, Dabović 1.

Sędziowali: Maciej Kotulski i Janusz Kiełbiński.

Nawet działacze z Rybnika nie kryli, że wynik inny, niż pewna wygrana mistrzyń Polski, byłby niespodzianką. Jedyne, na co mogły liczyć gospodynie, to zmęczenie liderek ekstraklasy po pracowitym weekendzie. Wisła w sobotę i niedzielę walczyła o Puchar Polski. Okazało się jednak, że ma wystarczająco szeroką kadrę.

W dodatku rybnicki zespół nie mógł już w tym starciu skorzystać ze skrzydłowej Laimy Rickeviciute. Wczoraj rano klub poinformował, że Litwinka poprosiła o rozwiązanie kontraktu. W zespole z Krakowa nie wystąpiła natomiast Petra Ujhelyi.

W pierwszej połowie Wisła wprawdzie kontrolowała spotkanie, ale nie było widać dużej dominacji przyjezdnych. Trener Jose Hernandez najwidoczniej mocno zmotywował swoje podopieczne w przerwie, bo w trzeciej kwarcie dosłownie rozłożyły rywalki na łopatki. Wygrały tę partię aż 30-9. Rybniczanki były w stanie nieco się odgryźć jedynie w ostatniej kwarcie, gdy mecz był już rozstrzygnięty. Gospodyniom wpadło kilka rzutów z dystansu, dorobek punktowy podreperowała też Mekia Valentine. W drużynie Wisły bohaterką dnia była kapitan Ewelina Kobryn, która rzuciła aż 20 punktów, przy bardzo dobrej skuteczności.

Szansę na dłuższy występ dostały te wiślaczki, które ostatnio rzadko wchodziły na parkiet: Magdalena Leciejewska czy Agnieszka Śnieżek. Ostatecznie zwycięstwo Wisły było jeszcze okazalsze, niż to w zeszłotygodniowym sparingu, rozegranym właśnie z ROW.

Wyniki innych meczów: Artego Bydgoszcz - Matizol Lider Pruszków 73-83, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - INEA AZS Poznań 76-54, Lotos Gdynia - Widzew Łódź 95-62, Odra Brzeg - MUKS Poznań 48--49, CCC Polkowice - Energa Toruń 94-79, Tęcza Leszno - ŁKS 75-78.