PRZED ZMIANĄ PRZEPISÓW. W magistracie spotkali się wczoraj urzędnicy Wydziału Komunikacji UMK oraz członkowie Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenia Instruktorów Szkolących Kandydatów na Kierowców, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, a także przedstawiciele ościennych starostw i ośrodków szkolenia kierowców, aby omówić zmiany w przepisach dotyczących szkolenia kandydatów na kierowców, które wejdą w życie 1 kwietnia br. Narada poświęcona była m.in. problemowi ujednolicenia interpretacji przepisów. Ustalono, że na początku marca odbędzie się spotkanie przedstawicieli ośrodków szkolących kierowców z egzaminatorami, w celu dostosowania nowych egzaminów wewnętrznych do standardów egzaminu końcowego. Przypomnijmy, że nowe przepisy m.in. wydłużają czas obowiązkowego szkolenia kandydatów na kierowców, a także wprowadzają wymóg przeprowadzania przez ośrodki egzaminu wewnętrznego na zasadach egzaminu państwowego. (wes)
NOWE WŁADZE ZHR. Na Zjeździe Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej instruktorzy wybrali 30 delegatów na ogólnopolski Zjazd ZHR, a także Zarząd i Komisję Rewizyjną Okręgu. Nowy Zarząd tworzą: Urszula Kret, Dariusz Kuszczak, Agnieszka Szymańska, Jan Warysz i Marcin Tatara (wszyscy oprócz D. Kuszczaka zasiadali w poprzednim Zarządzie). W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą Magdalena Czyżewicz, Katarzyna Kapusta i Grzegorz Witkowski. ZHR w Małopolsce zrzesza ok. 2,5 tys. dzieci i młodzieży. (wes)
NIE ODŚNIEŻALI. 31 osób, odpowiedzialnych za odśnieżanie chodników przed posesjami, ukarali mandatami strażnicy miejscy z oddziału Śródmieście. Wobec 11 osób, które zaniedbały odśnieżanie, skierowano wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego. 200 zł grzywny oraz 120 zł kosztów zapłacić musiała decyzją sądu właścicielka posesji przy ul. Wygoda, która z kolei nie wywiązała się z obowiązku usunięcia gruzu, desek, używanych mebli oraz śmieci w workach. (wes)
Notujemy
wes NAJBARDZIEJ ORYGINALNE. Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki Grażyna Leja odebrała wczoraj w Warszawie Nagrodę Honorową Prezesów Polskiej i Małopolskiej Organizacji Turystycznej w konkursie "Turystyczna pamiątka z regionu". Biżuteria - zwana krakowskimi klejnotami ludowymi - oraz korale chlebowe, przygotowane dla turystów przez Urząd Miasta Krakowa, zostały uznane za najbardziej oryginalne i atrakcyjne pamiątki turystyczne symbolizujące nasze miasto i region. (wes)
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.