Notujemy

wes
Udostępnij:
NAJBARDZIEJ ORYGINALNE. Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki Grażyna Leja odebrała wczoraj w Warszawie Nagrodę Honorową Prezesów Polskiej i Małopolskiej Organizacji Turystycznej w konkursie "Turystyczna pamiątka z regionu". Biżuteria - zwana krakowskimi klejnotami ludowymi - oraz korale chlebowe, przygotowane dla turystów przez Urząd Miasta Krakowa, zostały uznane za najbardziej oryginalne i atrakcyjne pamiątki turystyczne symbolizujące nasze miasto i region. (wes)

   PRZED ZMIANĄ PRZEPISÓW. W magistracie spotkali się wczoraj urzędnicy Wydziału Komunikacji UMK oraz członkowie Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenia Instruktorów Szkolących Kandydatów na Kierowców, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, a także przedstawiciele ościennych starostw i ośrodków szkolenia kierowców, aby omówić zmiany w przepisach dotyczących szkolenia kandydatów na kierowców, które wejdą w życie 1 kwietnia br. Narada poświęcona była m.in. problemowi ujednolicenia interpretacji przepisów. Ustalono, że na początku marca odbędzie się spotkanie przedstawicieli ośrodków szkolących kierowców z egzaminatorami, w celu dostosowania nowych egzaminów wewnętrznych do standardów egzaminu końcowego. Przypomnijmy, że nowe przepisy m.in. wydłużają czas obowiązkowego szkolenia kandydatów na kierowców, a także wprowadzają wymóg przeprowadzania przez ośrodki egzaminu wewnętrznego na zasadach egzaminu państwowego. (wes)
   NOWE WŁADZE ZHR. Na Zjeździe Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej instruktorzy wybrali 30 delegatów na ogólnopolski Zjazd ZHR, a także Zarząd i Komisję Rewizyjną Okręgu. Nowy Zarząd tworzą: Urszula Kret, Dariusz Kuszczak, Agnieszka Szymańska, Jan Warysz i Marcin Tatara (wszyscy oprócz D. Kuszczaka zasiadali w poprzednim Zarządzie). W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą Magdalena Czyżewicz, Katarzyna Kapusta i Grzegorz Witkowski. ZHR w Małopolsce zrzesza ok. 2,5 tys. dzieci i młodzieży. (wes)
    NIE ODŚNIEŻALI. 31 osób, odpowiedzialnych za odśnieżanie chodników przed posesjami, ukarali mandatami strażnicy miejscy z oddziału Śródmieście. Wobec 11 osób, które zaniedbały odśnieżanie, skierowano wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego. 200 zł grzywny oraz 120 zł kosztów zapłacić musiała decyzją sądu właścicielka posesji przy ul. Wygoda, która z kolei nie wywiązała się z obowiązku usunięcia gruzu, desek, używanych mebli oraz śmieci w workach. (wes)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie