Nowa hala przyniosła szczęście Cracovii

(PAN)
II liga piłkarek ręcznych. Po serii porażek zespół „Pasów” przebudził się pokonując silne rezerwy Ruchu Chorzów.

Cracovia 1906 - Ruch II Chorzów 26:25 (10:14)

Cracovia: Stępnik, Mielowska - Kamusińska 9, Talowska 4, Pastuszka 3, Bielak 2, Winiarska 2, Karwowska 1, Orłowska 1, Hynek 1 Świątek 1 Wojas 1, Solodovnyk 1, Baziak, Herman.

W sporcie należy walczyć do końca, nawet gdy straty wydają się już nie do odrobienia. Po bardzo emocjonującej i dramatycznej końcówce meczu Cracovia pokonała wyżej notowany zespół rezerw Ruchu. Zawodniczki Cracovii zostały nagrodzone za swoją determinację i wolę walki, które są solą sportu.

Krakowiankom przyszło zagrać gościnnie w hali Orła Piaski Wielkie i szybko wyszły na prowadzenie. Szczypiornistki Ruchu II szybko wypracowały sobie przewagę bramkową. Cracovia grała zrywami, gdy udawało się dojść przeciwnika na dwie bramki, to po chwili Ruch II zwiększał przewagę na bezpieczny dystans.

Między 41 a 45 minutą krakowianki zdobyły pieć bramek z rzędu i było tylko 17:18. W kolejnych minutach przyjezdne opanowały sytuację i w 57 minucie było 21:25.

W ciągu trzech minut, które pozostały do końca spotkania, bramki zdobywały już tylko zawodniczki Cracovii. Gospodynie w tak krótkim czasie rzuciły pięć goli, odnosząc nieoczekiwane zwycięstwo.

Młody zespół Cracovii potwierdził swój duży sportowy potencjał i teraz czas na stabilizację formy na wysokim poziomie, potwierdzona kolejnymi zwycięstwami w dwóch ostatnich meczach pierwszej rundy. Na wygraną zapracowały w największym stopniu dwie bardzo młode zawodniczki. 18-letnia Katarzyna Kamusińska, wychowanka Alfry Szarów, zdobyła aż dziewięc bramek, a w końcówce zaimponowała o rok starsza skrzydłowa Anna Talowska, która zdobyła bramki na wagę zwycięstwa.