Nowosądeczanki dzielnie walczyły z ekipą lidera

(KOW)
I liga piłkarek ręcznych. Sambor Tczew wygrał w zaległym meczu w Nowym Sączu, ale brawa za ambitną postawę należą się także szczypiornistkom z Nowego Sącza.

Dwójka Profil Nowy Sącz – Aussie Sylex Sambor Tczew 20:27 (13:13)
Bramki dla Dwójki: Basta 6, Cempa 5, Kulig 3, Ruchała 3, Kamińska 2, Majerczyk 1.

Faworytem spotkania był zespół z Tczewa, spadkowicz z ekstraklasy wzmocniony dwoma zawodniczkami z Vistalu Gdynia.

W pierwszej połowie gospodynie pokazały, że można powalczyć z liderem i kandydatem do awansu. Już po pierwszej akcji Basty prowadziły gospodynie, a po 4 minutach było 4:2 dla Dwójki. Rywalki nieco zaskoczone szybkimi akcjami sądeczanek nie bardzo miały pomysł na grę. Kiedy po kwadransie na tablicy pojawił się wynik 10:5 w Nowym Sączu zaświtała nadzieja na dobry wynik. Taka sytuacja spowodowała, że nastąpiło rozluźnienie w obronie Dwójki Profil, doświadczone Koprowska i Stanulewicz doprowadziły do stanu 10:9,a pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Po zmianie stron równorzędna gra trwała tylko do 34 minuty. Później zaczęły się mnożyć błędy w ataku, a kontry zespołu gości przynosiły kolejne bramki. Po 45 minutach Sambor prowadził 20:17. Kiedy po rzutach Basty i Majerczyk sądeczanki zmniejszyły do dwóch bramek przewagę rywalek, odżyła nadzieja na lepszą grę. Końcówka należała do gości.