MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowości na półce

MW
Haruki Murakami, Tańcz, tańcz, tańcz, przełożyła Anna Zielińska-Elliott, Warszawa 2006. Piękna opowieść o sentymentalnych męczarniach w hotelu Pod Delfinem. Haruki ma 30 lat i pracuje w branży dziennikarskiej jako wolny strzelec. Niestety, po tym, jak rozwiódł się z żoną, nie potrafi ułożyć sobie życia. Co noc nachodzą go sny o latach spędzonych w hotelu Pod Delfinem z przyjaciółką Kiki. Haruki wraca więc po 16 latach do Delfina, który obecnie jest luksusowym apartamentowcem. W hotelu czeka go nie tylko czar wspomnień, ale również kilka nowych fascynacji... Pełne uroku. Czytelnik

Muza

Haruki Murakami, **Tańcz, tańcz, tańcz**, przełożyła Anna Zielińska-Elliott, Warszawa 2006. Piękna opowieść o sentymentalnych męczarniach w hotelu Pod Delfinem. Haruki ma 30 lat i pracuje w branży dziennikarskiej jako wolny strzelec. Niestety, po tym, jak rozwiódł się z żoną, nie potrafi ułożyć sobie życia. Co noc nachodzą go sny o latach spędzonych w hotelu Pod Delfinem z przyjaciółką Kiki. Haruki wraca więc po 16 latach do Delfina, który obecnie jest luksusowym apartamentowcem. W hotelu czeka go nie tylko czar wspomnień, ale również kilka nowych fascynacji... Pełne uroku.

Czytelnik

Sandor Marai, **Wyznania patrycjusza, **przełożyła Teresa Worowska, Warszawa 2006. Kieszonkowe wydanie autobiograficznej powieści wybitnego węgierskiego prozaika. W gęstej narracji autor _Dziennika _i _Żaru _wplata wspomnienia ze swojego dzieciństwa oraz czasów emigracji. Na pierwszą część składa się zatem obraz Węgier początku XX wieku. Pozostałe rozdziały stanowią relację z okresu wyjazdu bohatera z Węgier - te fragmenty to zarazem portret Europy Zachodniej. Książka Maraia jest bowiem także, jak pisze Teresa Worowska, dowodem jego przywiązania do Europy... Węgierska klasyka.

Rebis

Philip K. Dick, **Człowiek z__Wysokiego Zamku, **przełożył Lech Jęczmyk, Poznań 2006. Wznowienie powieści najwybitniejszego amerykańskiego twórcy science fiction. Akcja tej książki rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w roku 1962. W San Francisco panują jednak nie ikony anglosaskiej popkultury, ale japońskie lotniskowce, rakiety pasażerskie Lufthansy oraz chińska księga wróżebna. Ta ostatnia przydaje się, gdy trzeba będzie rozstrzygnąć ostatecznie nie to, kto zostanie kanclerzem Rzeczy po Bormannie, ale jaka jest granica między prawdą a zmyśleniem... Czysta rozrywka.

Prószyński i S-ka

Colette Lovinger-Richard, **Krwawe zbrodnie**, przełożyła Beata Geppert, Warszawa 2006. Kryminalna powieść z końca XVIII wieku we Francji. W 1794 roku, w dniu Istoty Najwyższej, rewolucyjny dygnitarz Bertrand-Quinquet wita się uroczyście w Compiegne z przybyłymi z Paryża przedstawicielami Komitetu Bezpieczeństwa Publicznego i Konwentu Narodowego. Dziwnym trafem w dniu następnym znaleziono ciało Celeste Vazille, miejscowej akuszerki, która prawdopodobnie była zagrożeniem dla jednego z przybyszów. Jak się wkrótce okaże w sprawę będzie zamieszanych o wiele więcej osób... Kryminał historyczny.

Zysk i S-ka

Henri J.M. Nouwen, **Powrót syna__marnotrawnego. Rozważania o__ojcach, braciach i__synach, **przełożyli Justyna i Jan Grzegorczykowie, Poznań 2006. Pięknie ilustrowana opowieść o - jak mówi wydawca - duchowej odysei Henri J.M. Nouwena. Punktem wyjścia dla tej metafizycznej podróży jest obraz Rembrandtowskiego _Powrotu syna____marnotrawnego. _Niezwykłe dzieło całkowicie zmieniło bieg życia Nouwena i sprawiło, że _Syn marnotrawny _stał się najbardziej osobistym obrazem autora i sercem opowieści, którą przekazuje w prezentowanej książce... Pouczające i poruszające.

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne

Paul Badde, **Guadalupe. Objawienie, które zmieniło dzieje świata**, przełożył Artur Kuć, Radom 2006. Historia niezwykłego wizerunku Madonny z Guadalupe. Bohaterka tej książki uchodzi - obok Całunu Turyńskiego - za najbardziej tajemniczy portret malarski w dziejach świata. Na tkaninie nie odnaleziono obecności żadnych śladów pędzla; układ gwiazd na płaszczu Matki Bożej odpowiada wizerunkowi nieba nad miastem Meksyk w momencie objawienia, a na dodatek w oczach Madonny kryje się cudowny obraz - a to i tak tylko część z "niesamowitości". Więcej odnajdziemy w książce Paula Badde... Dla dociekliwych. (MW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski