O budżecie i nie tylko

WOJ
Udostępnij:
Na wczorajszym posiedzeniu zarządu powiatu omawiano projekt budżetu na rok 2004. Będzie on rozpatrywany przez radnych na najbliższej sesji Rady Powiatu Miechowskiego 10 marca.

Obradował zarząd powiatu

   Zarząd, na wniosek skarbnika, wprowadził mocą uchwały kolejne zmiany do projektu budżetu, które były wynikiem pism wojewody małopolskiego o przyznaniu ostatecznych wielkości dotacji dla powiatu miechowskiego na ten rok i ministra finansów w zakresie ostatecznych wielkości subwencji ogólnej. W efekcie tych decyzji zwiększyły się dochody Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i oświaty. Zapoznano się również z informacjami o wyniku kontroli przeprowadzonej przez Zespół ds. Kontroli Starostwa w Zarządzie Dróg Powiatowych w Miechowie, od 5 do 23 lutego tego roku.
   Zarząd zaakceptował informację naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu o planach utworzenia od 1 września br. nowych kierunków nauczania w Liceum Profilowanym w Zespole Szkół im. W. Witosa w Książu Wielkim. _Profil socjalny _będzie dawał możliwość pracy w zawodzie; pracownik socjalny, opiekun środowiskowy, opiekun w Domu Pomocy Społecznej, opiekun osoby niepełnosprawnej. Natomiast zainteresowani edukacją w zakresie _kształtowania środowiska _będą mogli w przyszłości zostać technikami inżynierii środowiskowej i melioracji, technikami architektami, technikami budownictwa i projektowania krajobrazu.
   Również na wczorajszej naradzie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych naczelnik Leonard Mazur przedstawił zasady organizacji Powiatowego Konkursu Ekologicznego oraz omówił uwarunkowania związane z wielkością tegorocznej subwencji oświatowej.
    (WOJ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie