O porażce zdecydowały końcówki dwóch setów

Łukasz Madej
Siatkarki z Muszyny nadal plasują się w czołówce tabeli
Siatkarki z Muszyny nadal plasują się w czołówce tabeli Tomasz Hołod
Ekstraklasa siatkarek. Siatkarki znad Popradu przegrały drugie spotkanie z rzędu i tym samym straciły pozycję wicelidera tabeli na rzecz Atomu Trefla Sopot.

Impel Wrocław3
Polski Cukier Muszynianka1
(11:25, 26:24, 25:18, 26:24)

Impel: Mroczkowska, Kąkolewska, Cutura, Ptak, Hagglund, Kaczor, Sawicka (libero) oraz Topić, Gryka.
Polski Cukier Muszynianka: Carter, Wojcieska, Różycka, Radenković, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwadt (libero) oraz Gierak, Ciaszkiewicz-Lach, Jasińska, Hatala, Sosnowska.
Sędziowali: Jarosław Makowski, Grzegorz Sołtysiak. Widzów: 1100. MVP: Katarzyna Mroczkowska (Impel).

Przed tygodniem muszynianki nie miały wiele do powiedzenia w starciu z mistrzem Polski, Chemikiem Police. Wczoraj natomiast mocno postawiły się wicemistrzowi kraju. Dość powiedzieć, że w I secie Małopolanki wręcz zdeklasowały gospodynie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2, wygrały do 11.

Dużo więcej emocji dostarczyły kolejne sety. W drugim było zmieniające się prowadzenie, wymiany, świetne obrony. Na pierwszej przerwie lepsze (8:5) były przyjezdne, jednak po chwili miejscowe doprowadziły do remisu i przy stanie po 11 trener muszynianek Bogdan Serwiński po raz pierwszy poprosił o czas. Druga przerwa techniczna odbyła się już przy jednopunktowym prowadzeniu Impelu, który po wznowieniu gry odskoczył Małopolankom na trzy "oczka".

Przy stanie 21:18 Serwiński znowu poprosił o czas. To dobrze podziałało na jego siatkarki, które dwa razy doprowadziły do remisu: po 23 i po 24. Na przewagi lepsze były jednak wrocławianki.

Trzeci set przypominał trochę ten pierwszy, z tą różnicą, że tym razem to miejscowe uzyskały wysoką przewagę. Czwarta partia to znowu emocje i wyrówna walka do końca, jednak ponownie na przewagi lepsze okazały się gospodynie.

Za tydzień "Mineralne" zmierzą się z kolejnym mocnym rywalem - Atomem Treflem.

Pozostałe mecze 18. kolejki Orlen Ligi: Pałac Bydgoszcz - SK Bank Legionovia 3:2 (19:25, 25:19, 18:25, 26:24, 15:12), KSZO Ostrowiec Święt. - PGNiG Nafta Piła 3:0 (29:27, 25:16, 27:25), PGE Atom Trefl Sopot - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:14, 25:12), Developres SkyRes Rzeszów - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (21:25, 25:17, 18:25, 19:25), Chemik Police - Budowlani Łódź 3:2 (25:14, 23:25, 25:21, 18:25, 15:8).