O złocie i srebrze zdecydowały sety

ALG
Młodziczki Pogoni Proszowice, wicemistrzynie Małopolski Fot. Alekander Gąciarz
SIATKÓWKA. Zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice zajęły drugie miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Małopolski młodziczek (rocznik 1997 i młodsze). Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna MKS MOS Wieliczka dzięki lepszemu stosunkowi setów.

Pogoni bardzo niewiele zabrakło do skompletowania trzech złotych medali w trzech kategoriach młodzieżowych w żeńskiej siatkówce. Wcześniej tytuły mistrzyń Małopolski wywalczyły klubowe juniorki i kadetki.

Losy tytułu wśród młodziczek rozstrzygnęły się w niedzielnym turnieju w Wieliczce. Podopieczne Dariusza Pomykalskiego najpierw pokonały Sandecję Nowy Sącz 2-1, potem uległy 1-2 Popradowi Stary Sącz, by na koniec pokonać gospodynie z Wieliczki 2-1.

Pogoń zagrała składzie: Klaudia Noga, Olga Pasternak, Aleksandra Kosmider, Elwira Zimny, Anna Płatek, Natalia Świętek, Patrycja Leśniak.