"Obywatele" liderami Premier League

Jerzy Filipiuk
W ostatnim meczu pierwszej kolejki piłkarskiej Premier League, Manchester City pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 3:0 (2:0) i został liderem tabeli.

Goście mieli przewagę, którą w pierwszej połowie udokumentowali dwoma golami. Oba zdobył Yaya Toure. Najpierw, w 9 minucie, oddał strzał, po którym piłkę trącił David Silva, ta otarła się jeszcze o Michaela Dawsona i wpadła do siatki. Niespełna kwadrans później huknął z 20 metrów i było już 0:2.

Po przerwie gospodarze, nie mając już nic do stracenia, zaatakowali odważniej, ale brakowało im skuteczności. Tymczasem w 59 minucie po rzucie rożnym w wykonaniu Davida Silvy wynik podwyższył... barkiem Vincent Kompany.

Przed meczem kibicom na stadionie The Hawthorns został zaprezentowany Salomon Rondon, kupiony za rekordową kwotę w historii klubu - 12 milionów funtów. Transfer został sfinalizowany kilka godzin przed meczem. Wenezuelczyk, wcześniej gracz Zenitu Sankt Petersburg, nie pojawił się jednak na boisku.

W ekipie „Obywateli” zadebiutował natomiast były zawodnik Liverpoolu Raheem Sterling. Grał 74 minuty, miał okazje do zdobycia gola. Jeden z asów MC Sergio Aguero wszedł na boisko dopiero w 63 minucie, gdyż ma jeszcze zaległości treningowe (uczestniczył w Copa America).