Artur Oczkowski Fot. Jerzy Zaborski
KLASA A CHRZANÓW. W meczu na szczycie górą Arka Babice.

MZKS Alwernia - Victoria Zalas 1:0 (0:0)

1:0 Domurat 56.

Sędziował: Paweł Pilarczyk (Wadowice). Żołte kartki: Wantulok, A. Dudek, Domurat, Zieliński - Bartnik. Widzów: 100.

Alwernia: Chuderski - Dworniczek, Knapik, Jajko - Łukasik, Lichota, Ficek, A. Dudek (80 Koczwara), Wantulok - Pocztowski (46 Domurat), Burza (88 Zieliński)

Victoria: Kapusta - D. Dudek, Wosik , Tataruch, Ślusarczyk (76 Harpak), K. Kwoka , D. Kwoka , Kołacz (56 Ryszka), Klita, Gaudyn , M. Dudek.

Artur Oczkowski został nowym trenerem Alwerni zastępując Marcina Spułe. Nowy szkoleniowiec zadebiutował w meczu przeciwko Victorii Zalas, którą niedawno prowadził. Cel dla Alwerni jest jeden - awans, bo gra w klasie A dla niedawnego trzecioligowca nie jest powodem do chwały.

W pierwszej połowie gospodarze mieli wyraźną przewagę, a najlepszą okazję Knapik w 21 minucie. W 56 min Marcin Domurat bardzo ładnym uderzeniem przelobował Kapustę. Końcówka była nerwowa, bo miejscowi grali w dziesiątkę, ale udało im się utrzymać minimalne prowadzenie i poprawić sytuację w tabeli.

(pan)

Zgoda Byczyna - Błyskawica Myślachowice 0:2 (0:0)

Bramki: Mendela, Wilk.

Błyskawica: Wnuk - Wielonek, Wicher, Binek, Witek, Biłka, P. Cybulski, Kepka (80 Kocyk), Wilk, Mendela, N. Cybulski (46 K. Lasoń, 85 Ł. Lasoń).

Goście zagrali bardzo poprawnie w drugiej połowie i wypunktowali rywala mającego za sobą występy w klasie okręgowej w okręgu Jaworzno.

Tęcza Tenczynek - Arka Babice 1:2 (1:1)

Bramki: Czak - Palka, Jaromin.

Tęcza: Siarkowski - Pałka, Kużnik, Wściubiak, Kardas (Buliński), Wadas, Stala (Ł. Izdebski) ,M. Izdebski (D.Ołpiński) , Burbeło , Czak, M. Ołpiński.

Arka: Proksa - Kwiatkowski, Zając, Palka, G. Paprot, Kasprzyk, Mrożek (89 Dziadkiewicz), Batory (70 Mianowski), Kościelniak, Grabowski, Jaromin (70 B. Paprot).

Mecz na szczycie zakończył się sukcesem gości, którzy awansowali na 3. miejsce.

W innych meczach: Start Kamień - Dulowa 6:1, Korona Lgota - Nadwiślanka Okleśna 4:3, LKS Żarki - Wolanka Wola Filipowska 4:0, Regulice - Unia Kwaczała 1:1.

1.   Żarki   9   21   28-9

2.   Błyskawica   9   19   19-10

3.   Arka   9   18   30-14

4.   Tęcza   9   16   27-22

5.   Alwernia   9   16   19-14

6.   Start   9   15   19-11

7.   Zgoda   9   13   13-18

8.   Victoria   9   11   13-13