Oczyszczacze powietrza dla małopolskich przedszkoli

Oczyszczacze powietrza dla małopolskich przedszkoli

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Oczyszczacze powietrza dla małopolskich przedszkoli
Do blisko 1,8 tys. małopolskich przedszkoli trafią oczyszczacze powietrza. Urządzenia kupi Urząd Marszałkowski i jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przekaże je placówkom oferującym opiekę nad dziećmi.
Oczyszczacze powietrza dla małopolskich przedszkoli
Już przy konstruowaniu tegorocznego budżetu województwa zarezerwowano pieniądze na zakup oczyszczaczy powietrza. Wczoraj sejmik zatwierdził listę gmin, do których trafią takie urządzenia.

Jak poinformował radnych wicemarszałek Wojciech Kozak, oczyszczacze zostaną przekazane do tych gmin, które wyraziły chęć ich otrzymania. Nie zrobiło tego kilkanaście małopolskich samorządów. W zatwierdzonym wczoraj wykazie nie ma Krakowa, ale miasto samo przeznacza 6 mln zł na zakup elektrofiltrów do placówek oświatowych.
Województwo przeznaczy na nie nieco ponad 1 mln zł, dzięki czemu zakupi ich blisko 1,8 tys. Każde przedszkole otrzyma po jednym urządzeniu, dyrektor lub władze gminy zdecydują, w którym pomieszczeniu zostanie ustawione. - Kupujemy jedno, gminy mogą sobie kupić kolejne - mówił Wojciech Kozak.

- To dziwna inicjatywa - ocenił jeszcze przed głosowaniem radny PiS Jan Tadeusz Duda. Dopytywał się, czyj to był pomysł i czy będzie jakieś dofinansowanie do zakupu oczyszczaczy w mieszkaniach, gdzie przebywa się dłużej niż w przedszkolu.

Prowadzący obrady wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Barczyk (PO) przypomniał, że na temat oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli prowadzona była wielomiesięczna dyskusja publiczna. A Wojciech Skucha (też PO) podkreślał, że presję na podjęcie takiej inicjatywy wywoływali rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli. - Chyba trochę zapomnieliśmy, jakie powietrze mamy zimą - zauważył radny Skucha.

Ostatecznie sejmik przy jednym głosie sprzeciwu zdecydował, że urządzenia filtrujące powietrze trafią do małopolskich przedszkoli. Najwięcej będzie ich w Tarnowie (30), Nowym Sączu i Skawinie (po 24), w gminie Nowy Targ (19) oraz Myślenicach i Brzesku (po 18).

Zobacz poniżej uchwałę sejmiku i wykaz wszystkich gmin, do których trafią oczyszczacze powietrza

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


Co Ty wiesz o Krakowie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (1)

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czy te oczyszczacze sfinansują śląskie kopalnie

krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści

produkujące notorycznie napływający do Krakowa smród ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Oczyszczacze powietrza

Martyna (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Super program! Podpisuję się pod takim programem obiema rękami. Moje dziecko też ma alergię na kurze i pyłki. Okres wiosenny to dla nas prawdziwy koszmar. Nie wierzyłam, że oczyszczacz pomoże, ale...rozwiń całość

Super program! Podpisuję się pod takim programem obiema rękami. Moje dziecko też ma alergię na kurze i pyłki. Okres wiosenny to dla nas prawdziwy koszmar. Nie wierzyłam, że oczyszczacz pomoże, ale dałam się przeonać argumentom na blogu LoveAir. I jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Polecam wszystkim rodzicom, których dzieci cierpią na alergie!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Oczyszczacz służy do oczyszczania

co on tam robi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Radny Tadeusz - niby wykształcony inzynier, wykładowca etc. a nie wie do czego służy takie urządzenie ?
Z niecierpliwością czekamy teraz na program: oczyszczacz w każdym domu +

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
as

MIESZKANIEC GMINY (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

A proszowice nie dostana - pewnie tu powietrze jest ok...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo