Odnieśli pierwsze zwycięstwo

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Osiemnaście kolejek czekał beniaminek z Bochni na pierwszy sukces na zapleczu ekstraklasy.

MOSiR Bochnia - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 29:27 (15:16)

Bramki: Budziosz 6, Zubik 5, Najuch 4, Lysy 3, Janas 3, Imiołek 2, Nowak 2, Spieszny 2, Bujak 1, Janus 1 - Afanasjew 7, Kazhaneuski 5, Fugiel 5, Wojkowski 4, Sikorski 3, Bajwoluk 2, Kwiatkowski 1.

Mecz rozpoczął skutecznym rzutem Janus. Do remisu doprowadził Wojkowski. Po czterech minutach i dwóch golach Zubika gospodarze prowadzili 3:1. Na bramkę z karnego Kazhaneuskiego miejscowi odpowiedzieli trafieniami Lysego i Spiesznego. W 9 minucie po golu Budziosza szczypiorniści MOSiR-u prowadzili 7:3, lecz szybko stracili trzy bramki.

Końcówka pierwszej połowy należała do KSZO. Kolejne bramki z rzutów karnych zdobył Kazhaneuski, trafił Sikorski i goście schodzili do szatni z przewagą jednego gola.

Po zmianie stron Budziosz i Zubik wpisali się na listę strzelców i MOSiR prowadził 18:17. W 44 minucie po dwóch rzutach Budziosza i Nowaka było 25:19, a po golu Zubika 26:20.

- Zasłużyliśmy na ten sukces. Wreszcie zespół zagrał konsekwentnie w obronie, poprawił skuteczność w __ataku, co dało efekty. Nie lubię wystawiać indywidualnych ocen, ale tym razem muszę wyróżnić grającego najlepszy mecz młodego Budziosza- powiedział trener Ryszard Tabor.