Odpowiedź została wysłana

JOL
Pod koniec sierpnia do wielickiego UMiG wpłynęło pismo od wieczystych dzierżawców Pól Półchłopka, państwa Kowalów, zawierające ich propozycje odnośnie kompromisu w sprawie terenu przy ulicy Krakowskiej. Przypomnijmy, że do negocjowania warunków zawarcia ugody w tej sprawie strony sporu zobowiązane zostały wyrokiem sądu.

Pola Półchłopka

   Dzierżawcy wnioskują, aby gmina wyraziła zgodę na powstanie na spornym terenie wielobranżowego pawilonu - hurtowni, obiektu handlowego typu "dom i ogród" i salonu meblowego - każdy z nich o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kw. A ponadto - salonu samochodowego i obiektów infrastruktury, w tym estakady nad drogą krajową nr 4.
   Kolejna propozycja, która zdaniem dzierżawców powinna być uwzględniona w ewentualnej ugodzie, to zapis w planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego zezwalający na terenach przy ul. Krakowskiej lokalizować obiekty handlowe powyżej 2 tys. metrów (przypomnijmy, że możliwości takiej nie ma w Studium z roku 2000, więc analogicznie takich ustaleń nie powinien zawierać również plan miejscowy, jeśli wszystko ma się odbywać z zgodnie z "zasadami sztuki"). Zapisano także, że obiekty te dzierżawcy zrealizują w terminie do 5 lat od daty uprawomocnienia się decyzji o pozwoleniu na budowę na poszczególne obiekty. Jednym słowem - obecnie dzierżawcy żądają od gminy więcej niż we wnioskach wcześniejszych.
   Identycznej treści pismo skierowane zostało również do Komisji Budżetu, Mienia i Rozwoju Gospodarczego wielickiej Rady Miejskiej, do której burmistrz Józef Duda podczas ostatniego spotkania zwrócił się z pytaniem o opinię w tej kwestii.
   Radni zapoznali się z pismem użytkowników wieczystych, ale opinii w sprawie nie wydali, uznając, że nie mają potrzebnych do tego materiałów i informacji. Zwrócili się więc do burmistrza o przygotowanie całej dokumentacji dotyczącej Pól Półchłopka. - Aby komisja mogła zająć stanowisko, muszą nam być znane dokładne opinie prawników - _mówił Janusz Mikuła. Józef Duda tłumaczył, że do tej pory nie przedstawił ich komisji, ponieważ proces sądowy w sprawie Pól Półchłopka ciągle jest w toku i ujawnienie opinii prawników byłoby jednoznaczne z tym, że gmina "odkryje wszystkie swoje karty". - Negocjować możemy tylko w sytuacji, jeśli zakaz o nielokowaniu w wielickiej gminie wielkopowierzchniowych sklepów będzie rygorystycznie przestrzegany, i jeżeli państwo Kowalowie zobowiążą się do innego zagospodarowania terenu Pól Półchłopka - uważał Janusz Mikuła. - Dlaczego do wyrażenia opinii w tej sprawie, potrzebne są panom wszystkie informacje o sprawie? - pytał Józef Duda. - Ponieważ takiej sprawy nie ma w całej Polsce. Jest ważna i musimy znać wszystkie jej aspekty - _ripostował Andrzej Masny, przewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Rozwoju Gospodarczego.
   Radni uchwalili wniosek formalny, zgodnie z którym przed najbliższym posiedzeniem komisji, które zaplanowane zostało na wtorek, radni powinni otrzymać komplet dokumentów dotyczących sprawy Pól Półchłopka, łącznie z pismem wystosowanym przez gminę do dzierżawców w odpowiedzi na ich propozycje.
   Podczas wtorkowego posiedzenia budżetowej komisji burmistrz powiedział na ten temat tylko tyle, że odpowiedź została wysłana. Z informacji uzyskanych wczoraj w Biurze Prasowym wielickiego UMiG wynika, ze była to odpowiedz nie wyrażająca zgody na propozycje państwa Kowalów. (JOL)

Co dziesiąty Polak kupuje podróbki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie