MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Okna w budynkach pasywnych

materiał powstał przy współpracy z okna-pasywne.pl
Budownictwo pasywne w naszym kraju jest wciąż mało popularne. Nieświadomość i brak wiedzy obywateli sprawiają, że na tle innych krajów wyglądamy blado. Z drugiej strony trzeba jednak podkreślić, że dla takich konstrukcji tli się światełko w tunelu, a z każdym kolejnym rokiem odnotowujemy 100% wzrost tego typu budynków. Do największych zalet budowli pasywnych zaliczyć należy energooszczędność. Jak bowiem podają specjaliści zużycie energii w takich budynkach jest aż o 8 razy mniejsze niż w przypadku konstrukcji tradycyjnych. W praktyce oznacza to ni mniej, ni więcej jak to, że dodatkowe koszty inwestycyjne związane z budową zwracają się maksymalnie po 7 latach. Jest to czas z założeniem najczarniejszego scenariusza. W wielu wypadkach jest on bowiem znacznie krótszy.

Izolacja termiczna

Najistotniejszą kwestią w przypadku budynków pasywnych jest oczywiście izolacja termiczna. Dlatego też bryły takich konstrukcji powinny być zwarte, eliminując przy tym mostki termiczne, które są odpowiedzialne za utratę ciepła. Dużą wagę należy przyłożyć również do posadzek, stropów, ścian oraz drzwi i okien. Z tymi ostatnimi nie powinno być dziś jednak większego problemu.

Okna w budynkach pasywnych

Dziś producentów stolarki okiennej i drzwiowej mamy naprawdę wielu. Mimo wszystko produkty większości z nich nie są odpowiednie, by decydować się na nie przy budowie domu pasywnego. Jednym z wyjątków jest tutaj firma Internorm, której wszystkie okna posiadają certyfikaty świadczące o ich energooszczędności. Na chwilę obecną jest to europejski lider w produkcji okien pasywnych, a trzeba nadmienić, że pasywność to nie jedyna zaleta tych okien.

Nowoczesne technologie okienne

I-tec Wentylacja oraz I-tec Zacienienie to dwie rewolucyjne technologie, które ten potentat stolarki okiennej oferuje nabywcom swoich okien. Obie są również bardzo przydatne w aspekcie budynków pasywnych. Co zatem otrzymamy stawiając na okna Internorm?

W przypadku technologii I-tec Zacienienie mamy możliwość ustawienia wedle własnego uznania żaluzji fotowoltaicznej, która jest zintegrowana z oknami Internorm. Dzięki funkcji automatycznej jej odsuwanie i zasuwanie można zaprogramować z uwzględnieniem czasu. Ponadto wyznacznikiem do zmiany ich położenia może być temperatura panująca w pomieszczeniu. Warto dodać, że do sterowania ową żaluzją nie potrzebujemy odrębnego źródła energii. Dzięki znajdującemu się w module akumulatorowi jest ona zasilana światłem słonecznym.

Z kolei system I-tec Wentylacja pozwala na wentylację pomieszczeń. Dzięki temu pomieszczenie jest zaopatrywane w świeże i czyste, wolne od drobnoustrojów i alergenów powietrze. Wentylacja poprzez ten system jest również energooszczędna i co istotne - bezpieczna. Odbywa się bowiem bez konieczności otwierania okien, a znajdujący się w oknie wywietrznik jest wyposażony w wymiennik, który pozwala odzyskać nawet do 86% ciepła.

Internorm - firma z tradycją

Jeśli interesują was okna do domów pasywnych, to z pewnością produkty tej firmy sprawdzą się tutaj w stu procentach. Jako producent okien Internorm swój asortyment poddaje szeregowi niezbędnych testów, które pozwalają stworzyć okna doskonałe pod względem energooszczędności. Dowodem na to niech będzie fakt, że w ciągu kilku ostatnich lat firma na badania, rozwój i rozbudowę zakładów wydała blisko 180 milionów euro. Ta kwota musi budzić podziw, bo tylko najlepsi są w stanie przeznaczać tak wielkie sumy na doskonalenie swoich produktów. W tym wypadku nie ma się jednak czemu dziwić. Wszak Internorm w swojej 80-letniej już historii sprzedał ponad 21 milionów niezwykłych okien z 10–letnią gwarancją.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski