• I koniec tego spotkania! Olimpia zgarnia kolejne 3 oczka na własnym stadionie! Sandecja ponosi drugą porażkę wiosną

• Korzym.... ale broni Wrąbel!

• Karny dla Sandecji! 3 minuty zagramy dłużej

• Przed momentem żółta kartka dla Kurowskiego

• Ależ okazja Olimpii! Warchoł przechwycił piłkę na 12 metrze, uderzył... minimalnie obok słupka!

• Teraz efektownie na przedpolu Wrąbel. Golkiper gospodarzy uprzedził napastników Sandecji

• Bezradnie ręce na poczynania swoich zawodników rozkłada Radosław Mroczkowski. Dzisiejsza Sandecja to nie ta sama drużyna... co chociażby w starciu z Zagłębiem Sosnowiec

• I swój setny mecz zakończył właśnie Banasiak. W jego miejsce Warchoł

• Po zmianie stron przygasł nieco Marcin Kaczmarek. Doświadczony skrzydłowy chyba zbiera siły na końcówkę meczu

• Kolejna zmiana w Sandecji. Kasprzak zmieni Gałeckiego

• Doskonała okazja Dawida Szufryna. Z 5 metra uderzał głową... ale jeszcze lepsza, intuicyjna obrona Wrąbla!

• Obraz gry w drugiej połowie zbytnio się nie zmienił. Olimpia nadal przeważa... a goście mają problem z przedostaniem się w pole karne Wrąbla

• Druga zmiana w Sandecji. Trafford za Trochima

• Zamieszanie w polu karnym Radlińskiego. Co tam się działo. Najlepiej zachował się Woźniak, który trafił do bramki z 3 metrów!

• Gooollll!!! Marcin Woźniak!!1

• Żółta kartka dla Michała Piter - Bućko

• Próba strzału zza pola karnego Korzyma skutecznie zablokowana przez Żitko

• Zaczynamy drugą część spotkania. Tym razem piłkę do gry wprowadzają gospodarze

• Dwa słowa o meczu z perspektywy dziennikarza - na ostatnim meczu trybuna prasowa zamarzała. Wszyscy błagalnym wzrokiem spoglądali na zegar. Dzisiaj pogoda zupełnie inna. Ciepło. Tylko nieliczni siedzą w kurtkach. Świetnie warunki do pracy.

• Gdyby teraz to spotkanie miało się zakończyć... to piłkarze Olimpii awansowaliby już na czwarte miejsce w tabeli ligowej. Rosną szanse "biało-zielonych" na walkę o awans do Lotto Ekstraklasy

• Problemem Sandecji jest zdecydowanie gra w ofensywie. Napastnicy trenera Mroczkowskiego nie są w stanie przebić się przez mur obronny Olimpii. Z kolei gospodarze jak na razie radzą sobie całkiem nieźle... szczególnie jeśli spojrzymy w kierunku Marcina Kaczmarka, który za każdym razem kapitalnie radzi sobie z obrońcami przyjezdnych. Po przerwie goście będą musieli zaatakować. Czeka nas bardzo ciekawa druga połowa.

• Pierwsza zmiana w Sandecji. Wdowiak zmienia Bastę

• Banasiak!!!! Ależ przymierzył z wolnego!!

• Ależ dośrodkowanie i ależ strzał. Michalik głową, ale skuteczna parada Radlińskiego!

• 1/3 meczu za nami - Sandecja ma problemy w ataku. Goście nie są w stanie zbudować konkretnej okazji do otwarcia wyniku. Grudziądzanie próbują głównie za sprawą kapitalnie dysponowanego dzisiaj Kaczmarka. Na razie bez efektu bramkowego

• Kolejny magiczny rajd z lewej strony Kaczmarka. Ograł bez problemów obrońców Sandecji. Dogranie jednak za głębokie i radzi sobie Radliński

• Kapitalna okazja Olimpii. Banasiak zagrywa w pole karne, do piłki dobiega Feruga i strzela... jęk zawodu. Feruga fatalnie kiksuje i nie trafi nawet w bramkę!

• Zaglądamy na trybuny. Na sektorze gospodarzy cały czas trwa głośny doping. Z kolei kibice Sandecji postanowili zostać dzisiaj w domu

• Marcin Kaczmarek przeżywa dzisiaj na murawie swoją drugą młodość. W tej chwili zdecydowanie najlepszy zawodnik na boisku

• Co za mecz Kaczmarka. Znowu kapitalnie poradził sobie z obrońcami Sandecji. Dograł w pole karne, ale nikt nie zamknął podania.

• Ależ spróbowali to zagrać piłkarze Olimpii. Wszystko z pierwszej piłki po wznowieniu z rzutu wolnego. Banasiak na końcu nie dobiegł jednak do piłki.

• Szybka odpowiedź Sandecji. Piłkę w polu karnym Wrąbla dostał Korzym. Napastnik gościł strzelił jednak zbyt lekko. Po chwili kolejna okazja Olimpii. Tym razem pomylił się nieznacznie Kaczmarek

• Zza pola karnego spróbował Feruga. Z metr obok bramki Sandecji. Wcześniej z prawej strony świetnym dopingiem popisał się Kaczmarek

• Mała seria dośrodkowań w wykonaniu Banasiak. Pierwsze wybronili obrońcy goście. Przy drugim udało się strzelić. Feruga jednak nad bramką Radlińskiego

• Jeden z kibiców Olimpii - na tzw. prostej - próbuje rozkręcić doping także tutaj. Po kilku okrzykach zostaje poproszony o zajęcie swojego miejsca. Podobno zasłania innym

• Teraz dwie świetne interwencje Wrąbla. Najpierw interweniował po strzale z dystansu, a potem wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu

• No i teraz goście dostali się w pole karne Olimpii. Próby dośrodkowań Trochima i Słabego nie ostatecznie nie przyniosły

• Początek spotkania ze wskazaniem na gospodarzy. Sandecja w tej chwili nie jest w stanie przedrzeć się pod pole karne Olimpii

• Ależ kapitalny strzał Kaczmarka! Zza pola karnego z powietrza.. pół metra nad bramką

• Spróbował teraz Angielski. Uprzedził go jednak jeden z obrońców Sandecji i piłka trafiła w ręce Radlińskiego

• Rzut rożny dla Olimpii. Dośrodkowanie Banasiaka nie przyniosło żadnego efektu. Sprawę wyjaśnili obrońcy gości

• Nie minęło 60 sekund a grudziądzanie już spróbowali narobić problemów Sandecji w jej polu karnym. Z zamieszanie obronną ręką wyszedł Łukasz Radliński.

• Zaczęliśmy. Z centralnego punktu boiska pierwsi piłkę podali goście.

• Wszystko już gotowe! Za kilka chwil początek meczu

• W zespole przyjezdnych na urodzinowy prezent z pewnością liczy Wojciech Trochim. "Trochu" kończy dzisiaj 28 lat.

• W meczowej osiemnastce Olimpii brakuje dzisiaj dwóch doświadczonych Portugalczyków. Obaj są kontuzjowani. Furtado nie zagra do końca sezonu. W przypadku Wesllema mowa o jednym meczu pauzy. W kolejnych ma już wystąpić.

• aaa

• Ponadto warty odnotowania jest również fakt, że Adam Banasiak występuje dzisiaj po raz 100 w barwach Olimpii

• Dla defensora Sandecji, Michała Piter-Bućko jest to powrót do Grudziądza. Przez kilka sezonów był kapitanem Olimpii

• - Oni mają pokaźną zdobycz punktową i zaległe spotkania. Jesteśmy przygotowani na ten mecz. Faworytem nie będziemy, ale powinno nam się grać nieco łatwiej. Wszystko dlatego, że przeciwnik nie powinien skupiać się wyłącznie na obronie – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec "biało-zielonych", Jacek Paszulewicz.

• Faworyta dzisiejszego meczu ciężko wskazać. Poniższa statystyka przemawia minimalnie na korzyść grudziądzkiego zespołu

• Z tej strony Łukasz Piekarski. Witam na relacji kolejnego pierwszoligowego meczu w Grudziądzu. Już o godzinie 18:30 piłkarze miejscowej Olimpii podejmą rozpędzoną na wiosnę Sandecję Nowy Sącz.

Remigiusz Szurek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Mateusz Wdowiak dobrze wprowadził się do drużyny Sandecji

Mateusz Wdowiak dobrze wprowadził się do drużyny Sandecji ©Arkadiusz Gola/Polskapresse

I liga piłkarska. Sandecja Nowy Sącz dziś o 18.30 zmierzy się w Grudziądzu z Olimpią. Dla piłkarzy trenera Radosława Mroczkowskiego będzie to walka o przełamanie się na wyjazdach [LIVE, RELACJA, TRANSMISJA].

Najbliższy rywal sądeczan w bieżącym sezonie radzi sobie całkiem dobrze. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza plasują się na ósmym miejscu w tabeli. Zgromadzili 33 punkty, tylko o trzy mniej niż „biało-czarni”, plasujący się na wysokiej, czwartej pozycji, ze stratą czterech „oczek” do lidera - Chojniczanki Chojnice.

W rundzie wiosennej grudziądzanie rozegrali trzy spotkania: kolejno pokonali u siebie Miedź Legnica 2:1, w Mielcu przegrali z tamtejszą Stalą 0:1 i, ponownie na własnym boisku, zdobyli komplet punktów z GKS-em Tychy, triumfując 1:0 po golu Karola Angielskiego w 89 minucie. W ostatniej serii gier Olimpia, z uwagi na powołania piłkarzy do reprezentacji Polski (wspomniany Angielski oraz bramkarz Jakub Wrąbel), nie rozegrała meczu z Pogonią Siedlce.

Sądeczanie muszą uważać zwłaszcza na wspomnianego Angielskiego, który jest napastnikiem, a ostatnio imponuje formą. 21-latek wypożyczony do Grudziądza z ekstraklasowego Piasta Gliwice strzela jak na zawołanie. W tym sezonie pierwszej ligi ma już na koncie dziesięć goli, najwięcej w zespole (drugi jest Marcin Kaczmarek, który strzelił sześć bramek). Angielski ostatnio błysnął także w kadrze U-21. Wchodząc na murawę z ławki rezerwowych, wpisał się na listę strzelców w meczu z Włochami (3:1), by w kolejnym z reprezentacją Grecji (2:1) zanotować trafienie z rzutu karnego na początku meczu.

Sandecja w bieżących rozgrywkach ma całkiem miłe wspomnienia z rywalizacji z Olimpią. We wrześniu ubiegłego roku na boisku przy ul. Kilińskiego sądeczanie rozprawili się z tym rywalem, wygrywając 3:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył wówczas Bartłomiej Dudzic. 28-letni pomocnik nie ukrywa, że tym razem jego i kolegów, czeka trudna przeprawa.

- Nie można rozpamiętywać tego, że wygraliśmy z nimi poprzednim razem -mówi zawodnik. - To już przeszłość. Oczywiście, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania. Ten mecz na pewno będzie jednak niezwykle ciężki. Olimpia jest przecież u siebie bardzo groźna. Nie przegrała już od kilku spotkań z rzędu (od pięciu, a cztery wygrała - przyp. red.), a to nie przypadek - przypomina. - Mimo to, znamy swoją wartość, dobrze wiemy, na co nas stać. Będziemy na boisku rywala walczyć o wygraną z całych sił. Musimy pamiętać, że aby utrzymać pozycję w czołówce, pozostać w grze o awans, trzeba punktować nie tylko w Nowym Sączu, ale także na wyjazdach. Wierzę, że ta sztuka nam się uda. Chcemy się odkuć za ostatnią przegraną w Zabrzu z Górnikiem (0:2) - przyznaje z nadzieją w głosie Dudzic.

W podobnym tonie wypowiada się Grzegorz Baran.

- Jedziemy na ciężki teren, ale postaramy się tam rozegrać udany mecz - mówi 34-latek. - W tym sezonie dobrze radzimy sobie głównie w meczach u siebie, co dobrze widać choćby po rundzie wiosennej, ale na wyjazdach jest już nieco gorzej (po trzy zwycięstwa i remisy oraz cztery porażki - red.). Nie wiem, jaki jest tego konkretny powód, ale musimy przełamać tę naszą niemoc, zacząć zbierać punkty właśnie w takich potyczkach, jak ta z Olimpią. W tym sezonie czeka nas jeszcze sporo wyjazdowych gier (pięć -przyp.), więc jeśli chcemy grać o najwyższe cele, a wiadomo, że o tym myślimy, to powinniśmy dobrze prezentować się na obcych boiskach - podsumowuje.