Osika, Mleczko i Drewniany najlepsi w Małopolsce

STM
Ogłoszono wojewódzkie listy klasyfikacyjne sezonu 2004/05 w tenisie stołowym.

Tenis stołowy

Wśród seniorów, spośród przedstawicieli naszego regionu, najwyżej bo na 13. pozycji uplasował się Krzysztof Furtak z UKS AGRA Olesno. Dwa "oczka" niżej sklasyfikowany został jego klubowy kolega, Tomasz Łabędź, w pierwszej dwudziestce uplasowali się ponadto: Sławomir Osika (Olimpia Bucze - 19. miejsce) i Łukasz Nowak (UKS AGRA Olesno - 20. lokata). Dobrze zaprezentowali się w tym sezonie nasi juniorzy. Na miejscu 3-4. sklasyfikowany został bowiem Radosław Łączyński, piąty był Tomasz Konieczny (obaj UKS AGRA Olesno), a szósty Sławomir Osika. W czołówce uplasowali się ponadto: 9. Grzegorz Gruchała (UKS AGRA Olesno), 14. Marcin Żytniewski, 16-17. Radosław Mleczko (obaj Olimpia Bucze). O ile w przypadku juniorów mówić można było o dobrej postawie naszych zawodników, o tyle w przypadku kadetów dołożyć trzeba jeszcze słowo "bardzo". Na pierwszym miejscu sklasyfikowany został tu bowiem Sławomir Osika, drugi był natomiast Marcin Żytniewski. Na tym jednak nie koniec, gdyż 10. lokata przypadła w udziale Radosławowi Mleczko, jedenasty był Tomasz Janiszewski, 15. miejsce zajął Damian Lis (obaj UKS AGRA Olesno), a na pozycji 16-17. uplasował się Kamil Wojnicki (Olimpia Bucze). Podobnie przedstawia się rzecz, jeśli idzie o klasyfikację młodzików. Pierwsze miejsce zapewnił sobie w niej Radosław Mleczko, a trzeci był Kamil Wojnicki. Wśród najlepszych dziesięciu zawodników w tej kategorii wiekowej znaleźli się jeszcze: Łukasz Chmielewski (UKS AGRA Olesno - 7. miejsce) oraz Kacper Kania (Olimpia Bucze - 9. lokata), a w drugiej dziesiątce uplasowali się: 13. Konrad Pajdo (Tarnovia), 14-15. Bartłomiej Mleczko, 18. Filip Kania (obaj Olimpia Bucze). Wśród żaków drugą lokatę zapewnił sobie Bartłomiej Mleczko, czwarty był Dawid Drewniany (Tarnovia), szósty Bartłomiej Janeczek, dziewiąty Łukasz Dąbroś, a trzynasty Maciej Chmielewski (wszyscy UKS AGRA Olesno). W pierwszej dwudziestce znaleźli się ponadto: 15. Tadeusz Jakubczak (UKS SP nr 1 Tarnów), 16. Wojciech Garncarz (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), 17. Mikołaj Stolarz (Olimpia Bucze).
   W klasyfikacji seniorek naszą "jedynaczką" w czołowej dwudziestce była sklasyfikowana na 14. miejscu, Katarzyna Górka z KKS-u Skrzyszów. Wśród juniorek na wysokiej, 9. pozycji uplasowała się Magdalena Konieczna (UKS AGRA Olesno), a jedenasta była Katarzyna Górka. Kadetki z naszego regionu wywalczyły sześć lokat w pierwszej dwudziestce. Najwyżej z nich, bo na czwartej pozycji sklasyfikowana została Dominika Drewniany z KKS-u Skrzyszów. Tuż za nią uplasowała się Natalia Dziedzic (LUSKS SP Żegocina), ósma była Anna Kania (Olimpia Bucze), dziesiąta Edyta Dziedzic (LUSKS SP Żegocina), na miejscach 18-19. sklasyfikowana została Sabina Kusion, a dwudziesta była Nikoletta Półkoszek (obie KKS Skrzyszów). Wspomniana już Dominika Drewniany zajęła pierwsze miejsce w współzawodnictwie młodziczek. Na piątym miejscu uplasowała się tu Maria Dziedzic (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), siódma była Nikoletta Półkoszek, na 10. pozycji sklasyfikowana została Gabriela Garncarz (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), czternaste miejsce przypadło w udziale Agnieszce Bełzowskiej (UKS Pantera SP Sczucin), a 18. była Kinga Stańdo (LUSKS SP Żegocina). W punktacji żaczek, 7. miejsce zapewniła sobie Monika Żytniewska (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), a ósma była Katarzyna Lech (Tarnovia). Wśród najlepszych dwudziestu zawodniczek w tej kategorii wiekowej znalazły się ponadto: 12. Klaudia Stasiek (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), 13. Agnieszka Pis (KKS Skrzyszów), 14-15. Ewelina Drewniany i Agata Lewandowska (obie Tarnovia), 16. Kinga Gładysz (UKS Pantera SP Szczucin), 18-19. Magdalena Leśniak (Tarnovia), 20-21. Magdalena Łabuz (SP Dąbrowica). (STM)