Osłabiona Proszowianka przegrała z juniorami Hutnika w sparingu

Aleksander Gąciarz
archiwum
W drugim zimowym sparingu piłkarze Proszowianki przegrali z juniorami Hutnika Kraków 4:5 (0:3). Bramki dla podopiecznych Mariusza Bieniasa zdobywali Jakub Chwał (2), Adam Rokita i Dawid Wrona.

Pierwsze szkolenie WOT w 2023 roku

od 16 lat

Proszowianie przystąpili do spotkania bardzo poważnie osłabieni. Z różnych powodów zabrakło Oskara Kota, Adama Wilka, Adama i Macieja Przeniosłów, Sebastiana Gorczycy, Mateusza Stanka i Jerzego Polańskiego. W wyjściowej jedenastce zastąpili ich klubowi wychowankowie.

Pierwsza połowa w wykonaniu Proszowianki była fatalna. Szybko grający juniorzy Hutnika prowadzili do przerwy 3:0 i niewiele zapowiadało, że mecz może jeszcze dostarczyć emocji. Tymczasem po zmianie stron obraz gry był zupełnie inny. Na 1:3 trafił w 55 min. Jakub Chwał po asyście Kacpra Kwietnia. Sześć minut później ten sam zawodnik zdobył kontaktowego gola, a asystował mu brat Szymon. W 68. min. był już remis, gdy Adam Rokita wykorzystał podanie Rafał Ciesielskiego. W 75 min. na 4:3 dla Proszowianki strzelił Dawid Wrona. Niestety w końcówce znów do głosu doszli rywale, którzy zdobyli dwa gole, z czego tego na 5:4 w ostatniej minucie.

Po meczu trener Proszowianki Mariusz Bienias najbardziej chwalił postępy jakie robią bardzo młodzi Jakub Chwał (rocznik 2006) i Kacper Kwiecień.

Proszowianka grała w składzie: Baranowski – S. Chwał, H. Kot, Wieczorek, Bednarz – Ciesielski, Wąsowicz, Kura – Kwiecień, Wrona, Rokita, Kopeć oraz J. Chwał, Kaczor, Kopeć