MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostatnia w tym roku "Biała Sobota" organizowana przez Szpital Babińskiego. Tym razem w Myślenicach i Krakowie!

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Ostatnia "Biała Sobota" organizowana przez Szpital Babińskiego. Tym razem w Myślenicach i Krakowie!
Ostatnia "Biała Sobota" organizowana przez Szpital Babińskiego. Tym razem w Myślenicach i Krakowie! Anna Kaczmarz
"Białe soboty" to okazja do bezpłatnych i w pełni anonimowych konsultacji, a także poszerzenia wiedzy o zdrowiu psychicznym. W najbliższą sobotę, 16 marca, od 9.00 do 13.00 Szpital Babińskiego w Krakowie, także w swojej jednostce w Myślenicach, zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie zdrowia psychicznego.

- Z pełnym poszanowaniem prywatności i w warunkach zapewniających intymność oferujemy spotkania psychoedukacyjne, konsultacje lekarskie, psychoterapeutyczne, psychologiczne i pielęgniarskie, prowadzone także przez asystentów zdrowienia (osób, które same przeżyły kryzys psychiczny, a teraz po specjalistycznym kursie, pomagają innym, rozumiejąc ich na lepiej podstawie własnych doświadczeń). Od naszego stanu psychicznego zależy tak wiele – czerpanie radości z życia, łatwiejsze pokonywanie codziennych trudności i kłopotów czy nasze dobre codzienne społeczne funkcjonowanie - mówi Maciej Bóbr, Rzecznik Prasowy Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.

Specjaliści szpitala czekają na mieszkańców Małopolski od 9.00 do 13.00 według następującego programu:

16 marca konsultacje dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży w Krakowie i w Myślenicach.

W Krakowie konsultacje odbywać się będą w Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków Podgórze przy ul. Babińskiego 29 (w tzw. Białym Domku po stronie od głównego wjazdu na teren zespołu szpitalno-parkowego w Kobierzynie, między 9.00 a 13.00. i obejmować będą:

 • pomiary parametrów życiowych: ciśnienia, tętna, saturacji, kontrolę wagi, wzrostu, obliczanie BMI, kontrolę poziomu cukru,

 • Psychoedukacyjne rozmowy na temat zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej - jej wpływu na ciało i ducha oraz funkcjonowanie organizmu, zasady zdrowego odżywiania i higieny snu,

 • odpowiedzi na pytania w zakresie biologicznych form leczenia, psychoedukacja związana ze współczesnym leczeniem farmakologicznym w psychiatrii oraz mechanizmami działania leków.

 • odpowiedzi na pytania dotyczące psycho-społecznych form leczenia, psychoedukacja zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychotycznych oraz w zakresie technik radzenia sobie z emocjami takimi jak np. złość, smutek

  Przewidziano miejsce na rozmowy indywidualne w bardziej prywatnych, intymnych warunkach.

  Prezentacja oferty Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Podgórze – dla mieszkańców dzielnicy, rozmowy na temat proponowanych form leczenia oraz informacje dotyczące innych ośrodków wsparcia w Krakowie, telefony kryzysowe itp.

 • Warsztaty tworzenia ozdób na Święta Wielkanocne z możliwością samodzielnego wykonania stroika, uszycia filcowej ozdoby, ozdobienia różnymi technikami jaj oraz wykonania palmy wielkanocnej.

Dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców od 9.00 do 13.00 otwarta będzie Poradnia Psychologiczna znajdująca się w budynku IV B, na terenie zespołu parkowego w Kobierzynie, gdzie czekać będą terapeuci dzieci i młodzieży z poradami i edukacja jak radzić sobie z kryzysami emocjonalnymi i psychicznymi u młodych ludzi.

W Myślenicach w siedzibie Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe przy ul. Drogowców 6 specjaliści proponują osobom dorosłym:

 • badania przesiewowe w kierunku depresji, które poprowadzą psycholodzy - odpowiadając na pytanie czy to co czujesz to jeszcze smutek czy już depresja?
 • rozmowę z lekarzem psychiatrą dorosłych o nurtujące nas lub naszych bliskich problemach dotyczące zdrowia psychicznego,
 • badanie poziomu cukru i wartości ciśnienia tętniczego,
 • Warsztaty makramy i technik relaksacyjnych oraz wystawę prac Pacjentów.

Empatia transmitowana społecznie?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski