Ekstraliga hokejowa. 71 minut kar dla graczy w małopolskich derbach

MMKS Podhale Nowy Targ1
Aksam Unia Oświęcim2
(0:0, 1:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Wojtarowicz (Gabryś) 24, 1:1 Damian Kapica (Gruszka, Sulka) 30, 1:2 Wojtarowicz (Jaros, Tabacek) 41.
Podhale: Raszka - Lucka, Sulka, Gruszka, Dziubiński, Damian Kapica - Imrich, Haverinen, Różański, Bryniczka, Kmiecik - Łabuz, Mrugała, Michalski, Wronka, Omeljanenko - Tomasik, Jaśkiewicz, Zarotyński, Olchawski, Wielkiewicz.
Unia: Fikrt - Vosatko, Vizvary, Piotrowicz, Daneczek, Zdenek - Ciura, Gabryś, Jaros, Tabacek, Wojtarowicz - Kasperczyk, Piekarski, Szewczyk, Bepierszcz, Adamus oraz Zukal, Modrzejewski, Kalinowski.
Sędziował: Sebastian Molenda (Tychy). Kary: 22-49 min (w tym 5+20 min dla Piotrowicza za niesportowe zachowanie). Widzów: 1500.

Wyrównane, twarde a momentami bardzo ostre spotkanie zobaczyli kibice. Sędzia nałożył na zawodników 71 minut kar.

Najbardziej ucierpiał Wronka, który po faulu Piotrowicza najprawdopodobniej złamał nos. Unia objęła prowadzenie w okresie gry w przewadze. W 30 min Podhale wyrównało, mając na lodzie dwóch graczy więcej. Mecz rozstrzygnęło drugi w meczu gol Wojtarowicza, który wykończył kontrę strzałem pod poprzeczkę.
Maciej Zubek

Polonia Bytom2
Comarch Cracovia8
(1:2, 1:2, 0:4)

Bramki: 1:0 Salamon (Fabry) 14, 1:1 Fraszko (Wiś- niewski, Kozłowski) 15, 1:2 Kalus (Stoklasa) 17, 1:3 Pasiut (S. Kowalówka, A. Kowalówka) 33, 2:3 Bucenko (Fabry) 37, 2:4 McCauley (Fojtik, Dąbkowski) 40, 2:5 Valczak (Fojtik) 43, 2:6 Dvorzak (Pasiut) 44, 2:7 Fojtik (McCauley, Valczak) 46, 2:8 Wajda (Kruczek, Fojtik) 59.
Cracovia: Radziszewski (51 R. Kowalówka) - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka Słaboń, Pasiut - Wajda, Kruczek, McCauley, Valczak, Fojtik - Dąbkowski, Liotti, Stoklasa, Dvorzak, Kalus - Kłys, Fraszko, Kozłowski, Wiśniewski, Kisielewski.
Sędziował: Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 10-6 min. Mecz bez publiczności.

W Bytomiu lodowisko nadal jest w remoncie, więc mecz odbył się na Jantorze. Pierwsi cieszyli się z prowadzenia bytomianie, ale krakowianie szybko odrobili straty i jeszcze w I tercji objęli prowadzenie. Worek z bramkami rozwiązał się w III tercji, krakowianie zdobyli w niej cztery bramki. Dwukrotnie pokonywali bramkarza, choć grali w osłabieniu. W "Pasach" tym razem najlepiej grała druga formacja Partika Valczaka (zdobyła 4 gole). Pod koniec tercji poważnego urazu kolana doznał Petr Dvorzak.

Ciarko Sanok bez punktu
Ostatnie miejsce w turnieju półfinałowym o Puchar Kontynentalny w Angers zajął mistrz Polski Ciarko PBS Sanok. Przegrał wszystkie trzy mecze: z Ducs Angers 0:4, Niomanem Grodno 0:2 i Belfastem Giants 3:5. Do finału awansowały Ducs Angers i Belfast Giants.