Oświęcimska Lara Croft została mistrzynią Europy w kobudo

Ewelina Sadko
Patrycja Pszczelińska jest mistrzynią Europy w kobudo
Patrycja Pszczelińska jest mistrzynią Europy w kobudo FOT. ARCH KPP OŚWIĘCIM
Oświęcim. Policjantka z Oświęcimia zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy. Na podium stanęła też jej klubowa koleżanka Adrianna Dłubisz.

Patrycja Pszczelińska z wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Europy w kobudo. Policjantka ma na swoim koncie także tytuł mistrzyni Polski.

Mistrzostwa Europy IMAFE odbyły sie 18 i 19 października w Nowem nad Wisłą. Zwyciężczyni startowała w składzie 17-osobowej kadry narodowej reprezentującej nasz kraj w kategorii kobudo.

W mistrzostwach w różnych konkurencjach zmagało się ponad 100 zawodników z sześciu krajów europejskich, oprócz Polski z Niemiec, Włoch, Belgii, Szwecji, Bośni i Hercegowiny.

W finale zawodów Pszcze­lińska o zwycięstwo rywalizowała z reprezentantką Niemiec i zwyciężyła po dogrywce. Na podium stanęła wraz ze swoją niemiecką rywalką, która zajęła II miejsce, natomiast III miejsce zajęła Adrianna Dłubisz – klubowa koleżanka Patrycji.

Kobudo jest sztuką walki wywodzącą się z Okinawy, gdzie do samoobrony używano prostych narzędzi rolniczych.

Mistrzyni swoją sportową przygodę ze wschodnimi sztukami walki rozpoczęła już jako siedmioletnia dziewczynka, aby po 5 latach zdobyć mistrzostwo Polski juniorów w ju-jitsu. Aktualnie Patrycja przygotowuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku.