Otwarcie dla Bębenka

ART
NARCIARSTWO ALPEJSKIE. Zawodami w Krynicy o Puchar Słotwin rozpoczęła się rywalizacja w Młodzieżowym Pucharze Polski - Tauron Bachleda Ski. W inauguracji (rozegrano dwa slalomy giganty) na podium stanęli narciarze z Małopolski.

W juniorach B (w starszej kategorii pod uwagę brano wyniki dwóch przejazdów) formą błysnął Szymon Bębenek (Gondola Krynica). Zawodnik gospodarzy wygrał dwukrotnie, wyprzedzając w obu przypadkach Mikołaja Żółcika (WKN Warszawa) - pierwszego dnia o zaledwie 0,02 sekundy. Odpowiednio 5. i 4. miejsce zajął Wiktor Apola (P&P Magura Gorlice).

Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej 2. miejsce pierwszego dnia wywalczyła Justyna Sikora (AZS Zakopane), kolejnej próby Podhalanka jednak nie ukończyła. Oba starty wygrała Marika Cąkała (WKN Warszawa).

W juniorach C (w młodszej grupie było tylko po jednym przejeździe) przedstawiciele Siepraw Ski przypomnieli, że są liczącą się siłą w kraju. Norbert Wróbel był dwukrotnie 2., a Michał Michalik oba giganty ukończył na 3. pozycji. Z dwóch zwycięstw cieszyć się mógł Jakub Matulka (MKN Gliwice). W juniorkach C blisko podium była Urszula Włodarczyk (Narciarnia Nowy Sącz) - w obu startach zajęła 4. lokatę.

Zaplanowane przed Pucharem Słotwin zawody w Zakopanem, Puchar MitanSki, zostały przełożone na 16-17 stycznia. Drugą eliminacją Młodzieżowego Pucharu Polski będzie Puchar Czarnej Góry (7-8 stycznia).