Parys (nie) jeździł za trzech

(PIET)
Żużel. Zespół Speedway Wandy Instal Kraków nie popisał się startując w turnieju II rundy (grupa II) Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Krośnie. Krakowianie zajęli 7. miejsce.

W turnieju w Krośnie zespół krakowski reprezentował tylko Paweł Parys. Pozostali dwaj zawodnicy Speedway Wandy Instal Patryk Wolniewiński i Piotr Rybak przedstawili bowiem zwolnienia lekarskie.

Do zawodów zostali natomiast zgłoszeni tylko dlatego, by zgodnie z obowiązującym regulaminem zespół z Krakowa mógł zostać sklasyfikowany w turnieju (drużyna musi liczyć minimum trzech zawodników).

W zawodach, w których na 21 wyścigów tylko w ośmiu linię mety przekroczył komplet czterech zawodników, Parys zdobył 7 pkt (1, 2, 2, 2). W rzeczywistości pokonał tylko rybniczanina Kamila Wieczorka oraz zawodnika "Jaskółek" Damiana Dąbrowskiego.

Wyniki: 1. ROW Rybnik 27 pkt., 2. Włókniarz Częstochowa 24, 3. Unia Tarnów 22, 4. Marma Rzeszów 18, 5. KMŻ Lublin 14, 6. KSM Krosno 9, 7. Wanda Instal Kraków 7.