Paryż na czele

- To był dramatyczny mecz - mówi Piotr Świerczewski. - Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, w 76 minucie było 3-2 dla gospodarzy, nam udało się wyrównać w 90 minucie. Miałem ostatnio kłopoty ze zdrowiem, byłem przeziębiony, w tym meczu grało mi się już nieco lepiej. Mam nadzieję, że wszystko będzie okej, bo 7 i 11 października muszę być w formie na mecze z Białorusią i Walią.

Francja: Dramatyczny mecz Bastii

We Francji mamy zmianę lidera, na pierwsze miejsce wysunął się Paris St. Germain po pokonaniu Nantes. Na drugą pozycję spadł klub Piotra Świerczewskiego Bastia, po remisie 3-3 w Sedan.
 Nieoczekiwanie przegrał zespół Jacka Bąka - Lyon na swoim boisku z zespołem Marka Jóźwiaka - Giungamp 0-1, goście strzelili bramkę już w przedłużonym czasie gry. Przebudził się mistrz kraju Monaco, pokonał Metz na wyjeździe 3-1.
 Wyniki: Sedan - Bastia 3-3 (0-1), Mionnet 56, 76, Brogno 60 - Nee 7, Laurent 75, Lachuer 90; Paris St. Germain - Nantes 2-1 (1-0), Anelka 8, Robert 56 - Ziani 66; Auxerre - Marsylia 0-1**(0-0), Benmandi 63; Bordeaux - Toulouse 2-1**(1-0), Wilmots 41, 53 - Bonilla 56; Metz - Monaco 1-3 (1-1), Gaillot 45 samob. - Nonda 6, Prso 73, Giuly 80; Lyon - Guingamp 0-1**(0-0), Fiorese 90, Rennes - Troyes 0-2**(0-0); Rothen 57, Djukić 86; Strasbourg - St. Etienne 3-2**(2-0)**, Luyindulis 8, Haas 43, Bertin 84 - Alex 69, 80. Mecz Lille - Lens zakończył się późno w niedzielę.