Pechowa porażka Błyskawicy

pan
PIŁKA NOŻNA. Beniaminek chrzanowskiej klasy A Victoria Zalas wygrał w niecodziennych okolicznościach swój pierwszy mecz pokonując silną ekipę Błyskawicy Myślachowice 3-2.

Zespół z Zalasu (Gmina Krzeszowice) po raz pierwszy w historii awansował do klasy A i na inaugurację przegrał sromotnie. W pierwszym meczu na własnym boisku chciał zdobyć punkty. Gdyby sędzia odgwizdał koniec meczu 30 sekund wcześniej podopieczni Piotra Jawienia zdobyliby tylko punkcik. Wówczas do piłki podbiegł Paweł Kanclerz, popatrzył jak do przodu z prawej strony ucieka Marcin Klita i rutynowany lewoskrzydłowy, który w minionym sezonie grał jeszcze w V lidze zdobył gola na wagę trzech punktów.

Przed rozpoczęciem meczu prezes Podokręgu Chrzanów Józef Cichoń, oraz z członek Zarządu PPN Zenon Hrycaniuk wręczyli na ręce prezesa Marcina Kapusty okazały puchar za historyczny awans Victorii do klasy A. Początek meczu należała do gospodarzy i po zagraniu mistrza asyst Kliny Mateusz Podgórski strzelił historyczną pierwszą bramkę dla Victorii w klasie A. Drugą bramkę w 28 minucie po przegraniu głową Jakuba Ryszki strzelił Marcin Klita, ośmieszając tym samym obronę gości. Po zmianie stron podopieczni Marka Tanistry z Myślachowic zaczęli grac o klasę lepiej, a po dwóch bramkach Rogaczewskiego był remis 2-2. Victoria od 60 minuty grała w osłabieniu, gdyż dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną zobaczył Paweł Milewicz. W końcówce meczu obie drużyny próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale skuteczność zawodziła jednakowo w obu drużynach. Gdy sędzia Dariusz Feliksik pokazał, że dolicza dwie minuty, część kibiców gospodarzy pogodzona z remisem, zaczęła powoli opuszczać stadion Victorii. Ale wówczas drugi bieg włączył bohater meczu Klita.

Victoria Zalas – Błyskawica Myślachowice 3-2 (2-0)

1-0 Podgórski 18, 2-0 M. Klita 28, 2-1 Rogaczewski (49), 2:2 Rogaczewski 75, 3-2 M. Klita 90+2.

Victoria: Kapusta – Gasek, Milewicz, R Tataruch, Dudek – Wosik (75 J. Knapik), M Knapik (52 R. Klita), T. Tataruch, M. Klita – Ryszka, Podgórski (70 Kanclerz).

Błyskawica: Wnuk – Smalcerz, Wicher, Bartosik, Jędrzejczyk – Wilk (80 Lasek), Seręga, Wielonek (46 Kocyk), Jastrzębski (70 Liszka) – Rogaczewski, Witek.