Pełno emocji

a
Dominacja Litwina Robertasa Kupcikasa została przełamana. Sprint wygrał co prawda jego rodak Jonas Gelzinis, ale w wyścigu głównym najlepszy okazał się warszawianin Marcin Biernacki. Duże szanse na zwycięstwo miał krakowianin Bartłomiej Steinhof. Jeszcze na dwa okrążenia przed finiszem kierowca zespołu Heban RT przewodził stawce zawodników w golfach TDi, ale błąd popełniony na jednym z zakrętów zepchnął go na trzecie miejsce.

Puchary markowe ożywiły polskie wyścigi

Zgodnie z przewidywaniami volkswagen castrol cup oraz kia picanto cup wniosły sporo ożywienia do polskich wyścigów. Puchary markowe wniosły świeży powiew dając spore możliwości rozwoju młodym i utalentowanym zawodnikom, z drugiej zaś strony uatrakcyjniły nieco przynudnawe widowisko na krajowych obiektach sportowych. Podczas ostatnio rozegranych rund VWCC oraz KPC w Poznaniu była ostra walka, blachy latały po poboczach, a po wyścigu trudno było znaleźć całe auto. Krótko mówiąc, na brak wrażeń kibice narzekać nie mogli.

Volkswagen castrol cup

Na półmetku sezonu zdedcydowanym liderem jest Kupcikas (97,5 pkt), wyprzedzający Gelzinisa (67 pkt) oraz Marcina Biernackiego (63 pkt). Kolejne miejsca zajmują Małopolanie: Marcin Gładysz (4 - 58 pkt), Bartłomiej Steinhof (5 - 57 pkt).
W Poznaniu obok polskich kierowców vw castrol cup pojawili się uczestnicy bliźniaczego cyklu z Holandii. Goście z Niderlandów nie odegrali w wyścigach znaczących ról, a jeden z golfów "poległ" na barierze okalającej wielkopolski tor.

Kia picanto cup

Pierwszy sezon pucharu koreańskiego producenta z każdą rundą przynosi wiele niespodzianek. Pierwszy trening z pomiarem czasu w Przeźmierowie wygrała debiutantka - Izabella Szwarczyńska. Urażony honor sprawił, że męska koalicja wzięła się do pracy i w oficjalnej czasówce na pierwszych miejscach stanęli Sikora, Błaszkowski i Raczkowski.
Po starcie do piątkowego wyścigu już na pierwszym zakręcie doszło do bezpośrednich kontaktów. Mimo pogiętych blach stawka pojechała dalej, choć kilku zawodników musiało zjechać do serwisu, a Łukasz Patecki został na poboczu z urwanym kołem. Kolejny zakręt okazał się jeszcze bardziej pechowy: dwa mocno uszkodzone samochody (Zarzeckiego i Osieckiego) blokowały jezdnie, wobec czego organizatorzy przerwali wyścig.
Po wznowieniu kierowcy walczyli już nieco spokojniej. W pierwszym biegu triumfował Mariusz Sikora, w drugim najlepszy był Łukasz Błaszkowski. Sobotnie wyścigi wygrali Kamil Raczkowski oraz ponownie Łukasz Błaszkowski. Znakomicie pojechał krakowianin Maciej Steinhof, który wywalczył trzecie miejsce.
W klasyfikacji łącznej po trzech rundach prowadzi Błaszkowski z dorobkiem 191 punktów.

W lipcu i sierpniu

Zawodnicy VWCC spotkają się dopiero pod koniec sierpnia (25/26.08), by w Kielcach rozegrać piątą rundę. Miesiąc wcześniej zapraszamy do Poznania (28/29.07), gdzie ponownie będzie można zobaczyć zmagania kierowców kia picanto cup. (a)