Pewna wygrana Pałacu

STM
KOSZYKÓWKA. W pierwszej kolejce rewanżowej rundy spotkań o mistrzostwo małopolskiej klasy juniorek, tarnowski MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w hali w Koszycach Wielkich z Graczem Starachowice.

Pierwszy w tym sezonie mecz obu drużyn miał bardzo zacięty przebieg i podopieczne trenera Pawła Michalika wygrały w Starachowicach dopiero po dogrywce (69-65). Pojedynek rewanżowy miał zupełnie inny przebieg. W pierwszych dziesięciu minutach tarnowianki zdobyły ponad dwa razy więcej punktów od rywalek. Druga kwarta przebiegała pod znakiem jeszcze większej dominacji gospodyń i do szatni oba zespoły zeszły przy prowadzeniu Pałacu 39-16. Mimo wyraźnej przewagi, w trzeciej "ćwiartce" podopieczne trenera Michalika nie zamierzały zwalniać tempa. Ich przewaga nadal nie podlegała dyskusji i po trzydziestu minutach na tablicy widniał rezultat 65-29. W ostatniej odsłonie kibice oglądali w miarę wyrównaną walkę, także i ta kwarta zakończyła sie jednak wygraną Pałacu, który po końcowej syrenie cieszyć mógł się ze zwycięstwa 78-38 (17-8, 22-8, 26-13, 13-9).

MKS PM: Renata Wolanin 18, Justyna Jaworska 17, Debora Sajdak 12, Angelika Madura 11, Agata Gałuszka 7, Aleksandra Kogut 6, Dominika Tryba 5, Ewelina Smołka 2, Daria Malińska 0, Natalia Zaucha 0.