Pierwsza bramka Chrapka dla Catanii

(FIL)
Włochy. Ju­ventus zremisował u siebie z Samp­dorią 1:1 i ma zaledwie punkt więcej od Romy (wygrała w Genui 1:0). W kadrze Romy nie było Łukasza Skorupskiego.

„Juve”, które wcześniej odnios­ło 25 kolejnych ligowych zwycięstw u siebie, objęło prowadzeniu po „główce” Patrice’a Evry. Potem grało nieskutecznie. Po przerwie Manolo Gabbiadini pokonał Gianluiggiego Buffona.

W meczu 18. kolejki Serie B, Li­­vorno – Catania (4:2), swego debiutanckiego gola dla gości zdobył ekswiślak Michał Chrapek. Trafił w 35 min (na 1:1), grał 90 minut, zarobił żółtą kartkę.

Wyniki

Palermo – Sassuolo 2:1 (1:0), Rigoni 3, Belotti 90 – Pavoletti 85; Lazio – Atalanta 3:0 (0:0), Mauri 51 i 72, Lulić 81; Juventus – Sampdoria 1:1 (1:0), Ev­ra 12 –Gabbiadini 51; Genoa – Roma 0:1 (0:1), Nainggolan 40; Parma – Cagliari 0:0; Udinese – Hellas 1:2 (1:1), Di Natale 31 – Toni 45+1, Christodo-

­­u­lopoulos 46; Cesena – Fiorentina 1:4 (0:1), Sa­vić 60 s. – Valero 44, Savić 47, Rodriguez 79, El Ham­da­oui 90. Po zamknięciu numeru: Milan – Napoli. Dziś: Empoli – Torino, Chievo – Inter.

1. Juventus 15 36 31–6

2. AS Roma 15 35 28–11

3. Lazio 15 26 26–17

4. Sampdoria 15 26 20–12

5. Genoa 15 26 20–13

6. Napoli 14 24 26–18

7. Fiorentina 15 23 20–12

8. Milan 14 21 23–18