Pierwszy finał Novaka

TENIS. Novak Djoković i Rafael Nadal zmierzą się w niedzielę w finale gry pojedynczej mężczyzn wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu.

Djoković (rozstawiony z "1") wygrał w półfinale ze Szwajcarem Rogerem Federerem (3.) 6:4, 7:5, 6:3. Do odniesienia zwycięstwa nad triumfatorem tej imprezy z 2009 roku Serb potrzebował dwóch godzin i pięciu minut. Djoković osiągnął swój pierwszy paryski finał, po trzech porażkach w półfinałach w latach 2007-08 i 2011. W niedzielę stanie przed szansą zdobycia nieklasycznego (nie w jednym roku) Wielkiego Szlema, bowiem od lipca ubiegłego roku wygrał kolejno Wimbledon, US Open i Australian Open.

W pierwszym piątkowym półfinale Nadal (nr 2.) pokonał rodaka Davida Ferrera 6:2, 6:2, 6:1. Spotkanie trwało godzinę i 45 minut. Grę na blisko godzinę przerwał deszcz, przy stanie 4:2 w drugim secie. Nadal ma szansę wygrać paryski turniej po raz siódmy w karierze i trzeci raz z rzędu.