Piłka nożna Klasa A

Jakub Sajdak
W 16 min wynik otworzył Makówka, który precyzyjnie przymierzył z 20 metrów w dalszy róg bramki Matrasa.

GRUPA I

Victoria Słomka - Trzciana 2000 4:0 (1:0)

Na początku drugiej połowy wynik podwyższył uderzeniem z rzutu wolnego z 28 metrów Korcyl, a w 61 min kolejnego gola zdobył w sytuacji sam na sam Makówka. W 75 min sukces gospodarzy przypieczętował Hupało, który z najbliżej odległości sfinalizował prostopadłe podanie Błażejewicza.

Bramki: 1:0 Makówka 16, 2:0 Korcyl 48, 3:0 Makówka 61, 4:0 Hupało 75.

Victoria: Kaliński - Jędrzejek, Makówka, Błażejewicz, Kumor - Trzaska, Kościółek (75 R. Gawłowicz), Wąsik, Hupało - Gnutek, Korcyl (55 P. GawłowiczI).

Trzciana 2000: Matras - Pyrz (73 Kępa), Konopka, Wiśniowski, Robak - Gumuliński, Salech, Mech (80 Mucha), Grabias - Kluba (60 Cichoń), Krakowski.

Sędziował: Łukasz Bant (Brzesko).

Widzów: 50.

GRUPA II

Tymon Tymowa - Kłos Łysa Góra 4:1 (1:1)

Mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie po myśli Kłosa, gdyż w 9 min w polu karnym faulowany został Ogar, a "jedenastkę" na gola zamienił sam poszkodowany. Miejscowi kibice na wyrównanie czekali do 30 min gry, kiedy piłkę odbitą od M. Piechnika, do bramki skierował Orzeł. Gol ten dodał skrzydeł piłkarzom Tymona, którzy zaczęli coraz wyraźniej dominować na boisku.

Tuż po przerwie dwukrotnie defensorzy Kłosa mało zdecydowanie wybijali piłkę spod własnej bramki, co wykorzystali kolejno Orzeł i Skwarło, trafiając do zza linii pola karnego w dalszy róg bramki Rzepy. W 86 min wygraną przypieczętował K. Piechnik, z najbliższej odległości finalizując dośrodkowanie w pole karne.

Bramki: 0:1 Ogar 9 karny, 1:1 Orzeł 30, 2:1 Orzeł 51, 3:1 Skwarło 56, 4:1 K. Piechnik 86.

Tymon: Grzesicki - B. Pachota, Olchawa, SkwarłoI, P. Pachota - Meller (83 Piech), Mendyk, M. Piechnik, Bolechała (88 T. Piechnik) - Orzeł (73 Pajor), Motak (64 K. Piechnik).

Kłos: Rzepa - M. SachaI, Matura, J. Sacha, Nowak - Bodzioch (46 Koczwara), Marmol, Płaneta, K. SachaI - Śliwa (61 Czyż), Ogar.

Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).

Widzów: 70.

Grupa III

Polan II Żabno - LUKS Zalipie 2:1 (0:1)

Już w 5 min Bochmana przelobował W. Lizaka, a w 10 min czerwoną kartę ujrzał F. Wróbel i miejscowym przyszło odrabiać straty w osłabieniu.

Tuż po przerwie po faulu na Jachimku, z rzutu karnego wyrównał Stryczek, a następnie rezerwy Polanu na prowadzenie wyprowadził Czerkies, dobijając strzał Zelińskiego. Później miejscowi mieli kolejne okazje, lecz po dośrodkowaniach Zielińskiego, M. Kijowski "główkował" w słupek i poprzeczkę, a po uderzeniu Zielińskiego z dystansu, rywali po raz kolejny uratowała poprzeczka.

Bramki: 0:1 W. Lizak 5, 1:1 Stryczek 49 karny, 2:1 Czerkies 51.

Polan II: Bochman - F. WróbelI[10] G. Solak (80 M. Solak), Stryczek (55 K. Jachym), Borkowski - Pięciorek, M. Kijowski, D. Kijowski, ZielińskiI (79 Młodawski), A. Wrzosek (46 Czerkies) - Jachimek.

Zalipie: Baran - G. Kaczówka, Szczygieł, Majchrowski, Kiełbasa - P. Lizak, W. Lizak, M. Kaczówka, KułagaI, RutaI (46 Smoła)- Boduch.

Sędziował: Michał Mrzygłód (Brzesko).