Piłka ręczna. Cracovia druga, ale gra była bardzo obiecująca

Aleksander Gąciarz
Przez obronę SPR Olkusz przedziera się Katarzyna Kamusińska
Przez obronę SPR Olkusz przedziera się Katarzyna Kamusińska Fot. Aleksander Gąciarz
Zawodniczki Cracovii zajęły w sobotę drugą lokatę w towarzyskim turnieju o puchar burmistrza Proszowic Grzegorza Cichego. Wygrał SPR Olkusz.

Podopieczne trenera Krzysztofa Kutrzeby znakomicie rozpoczęły udział w imprezie. W pierwszym spotkaniu wysoko pokonały wicelidera tabeli 4. grupy II ligi Zgodę Ruda Śląska. Zwłaszcza pierwszą połowę zagrały koncertowo. Były skoncentrowane w obronie, skuteczne w kontrataku, a swoje dołożyły też bramkarki.

Po kilkunastominutowej przerwie przyszło im się zmierzyć z SPR Olkusz. Tym razem zabrakło im sił. Rywalki, grające o klasę wyżej, nie dały im szans, zapewniając sobie zwycięstwo w całych zawodach.

- Kilka dziewczyn się rozchorowało i mieliśmy krótszą ławkę od rywali. W pierwszy mecz włożyliśmy sporo sił i potem ich zabrakło, zwłaszcza na początku drugiej __połowy, gdy rywalki nam „odjechały” - ocenił trener Kutrzeba.

Przed zbliżającą się rundą rewanżową w II lidze kobiet trener jest optymistą. - Gdy tylko dziewczyny wrócą do zdrowia, powinno być dobrze. Myślę, że miejsce w czołowej czwórce, może nawet trójce, jest w __naszym zasięgu - mówi.

Wyniki

Mecze: SPR Olkusz - Zgoda Ruda Śląska 22:26 (10:13), Cracovia 1906 - Zgoda 29:20 (16:8), Cracovia 1906 - SPR Olkusz 21:29 (11:15).

Kolejność: 1 SPR Olkusz - 2 pkt (bramki 51:47), 2. Cracovia 1906 - 2 pkt (50:49), 3. Zgoda - 2 pkt (46:51).

Cracovia 1906: Pasternak, Klimowicz, Winiarska, Kamusińska, Talowska, Bielak, Karwowska, Wojciechowska, Herman, Świątek, Wojas, Szatko.