Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Góral bez telewizji (cyfrowej)

Redakcja
Są takie miejsca w Małopolsce, w których od początku nikt nie wierzył reklamom zapowiadającym nadejście nowej, lepszej, naziemnej i bezpłatnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Jacek Świder: EDYTORIAL

Niby skąd miałaby się tam wziąć, skoro mieszkający od lat za górami i lasami telewidzowie musieli dom w dom kupować satelitarne talerze, aby odbierać ulubione programy.

CZYTAJ WIĘCEJ: W 2013 r. część mieszkańców Małopolski może zostać bez telewizji. >>

Na finiszu telewizyjnej cyfryzacji dowiadujemy się już całkiem oficjalnie, że w trudnych, górzystych terenach sygnał cyfrowy pojawi się z opóźnieniem lub nie pojawi się w ogóle.

Emitel obsługujący nadajniki sugeruje, że nadawcy powinni zapłacić za „doświetlenia” (dodatkowe przekaźniki sygnału), a telewizje – publiczna i komercyjne – zgodnie zapowiadają w tej sprawie powściągliwość. Najpierw chcą sprawdzić (na „żywym organizmie” telewidza) , gdzie trzeba będzie „doświetlać”, bo to kosztuje. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze...

Tymczasem w Moskwie, Petersburgu i Kazaniu uruchomiono testowe nadajniki telewizji cyfrowej kolejnej, nowszej generacji (DVB-T2). Od 2015 wszystkie telewizory sprzedawane we Włoszech będą musiały posiadać tuner DVB-T2. Belgia dostosuje swoje nadajniki do DVB-T2 już w przyszłym roku. Może więc niektórzy mieszkańcy Jurgowa i Łącka zacisną zęby i po prostu poczekają na nowy standard?

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski