Plan wykonany, ale...

GM
Po meczach przed tygodniem w Andrychowie, zakończonych zwycięstwem i porażką MKS, teraz to zespół Orła był faworytem. Zespół Jana Zaremby udowodnił jednak, że nie jest z nim źle i zasługuje na utrzymanie w II lidze. W sobotnim meczu andrychowianki sprawiły sporą niespodziankę, gromiąc gospodynie w trzech setach.

MKS Andrychów w II lidze siatkarek

Siatkarki MKS wykonały w weekend plan minimum. Udało im się wygrać jedno z dwóch wyjazdowych spotkań z Orłem Kozy i stan rywalizacji play-off pomiędzy tymi drużynami jest remisowy (2-2). O tym, kto już teraz zapewni sobie utrzymanie w II lidze, zadecyduje jutrzejszy mecz w Andrychowie.
   W niedzielnym meczu zagrały bez respektu dla rywalek do stanu 23-21 dla MKS w pierwszym secie. Wtedy nogę skręciła Marika Kryń i cała taktyka MKS legła w gruzach. - Dziewczęta zupełnie pogubiły się na parkiecie i oddały inicjatywę rywalkom. Mam nadzieję, że uraz Mariki nie jest poważny i będzie mogła zagrać w jutrzejszym meczu. Ostatecznie w ten weekend plan minimum wykonaliśmy, ale mogłoby być jeszcze lepiej gdyby nie ten wypadek - mówi trener MKS.