Pływanie. Omega Olkusz tuż za podium zimowych mistrzostw Polski 15-latków

Facebook/Omega Olkusz
Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrano zimowe mistrzostwa Polski (na 25-metrowym basenie) w kategorii 15-latków. W finale kilku konkurencji znaleźli się reprezentanci UKS Omega Olkusz: Emilia Kowal i Mikołaj Synowiec.

Oboje czterokrotnie znaleźli się w czołowych dziesiątkach. Bardzo blisko podium była Kowal. W rywalizacji na 100 m stylem zmiennym uplasowała się na 4. pozycji (czas: 1.06,12), a do upragnionego medalu zabrakło jej zaledwie 0,05 s. Ponadto zajęła 5. lokatę na 50 m motylkowym (29,20 s; 0,32 s od podium), 7. na 50 m dowolnym (26,94 s) oraz była 10. na 50 m klasycznym (34,57 s).

Synowiec najlepszy występ zanotował na 400 m stylem zmiennym, kończąc rywalizację na 5. pozycji (4.43,54 min). Ponadto był 7. na 200 m "żabką" (2.26,26) oraz dwukrotnie 10. - na 200 m zmiennym (2.17,84) i 1500 m dowolnym (16.36,93).

W punktacji drużynowej Omega zajęła 26. miejsce na 97 sklasyfikowanych klubów. Najlepsza okazała się ekipa G-8 Bielany Warszawa.