Pływanie. Stanisław Krokoszyński 103 razy był mistrzem

(ART)
Jednym z bohaterów mistrzostw Polski weteranów, które obyły się w Gliwicach, był Stanisław Krokoszyński. Zawodnik Wisły Masters Kraków zdobył 7 złotych medali w kategorii 84 -89 lat, przekraczając barierę 100 tytułów w karierze.

Dokładnie ma ich 103, pierwsze złoto zdobył w 1952 r. Kilka lat później przerwał sportową karierę, był trenerem na AGH i sekretarzem Wisły. Do „wyczynowego” pływania wrócił 9 lat temu i z każdego czempionatu weteranów przywozi medale. W Gliwicach wiślacy wywalczyli 36 krążków (14 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych).

Z krakowskich pływaczek w MP wyróżniała się Mariola Kuliś (Korona Masters). W klasyfikacji punktowej (za trzy konkurencje) wszystkich uczestniczek zajęła 3. miejsce. Indywidualnie w kat. 45-49 lat 6 razy była najlepsza. W rankingu medalowym Korona uplasowała się na 4. pozycji: 26 złotych krążków, 24 srebrne i 8 brązowych (łącznie 58).