Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod choinkę od „Bemoli” piękna płyta z kolędami

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Tak prezentują się „Bemole” na okładce swojej pierwszej płyty, którą można kupić w szkole
Tak prezentują się „Bemole” na okładce swojej pierwszej płyty, którą można kupić w szkole Fot. Marek Gubała
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 mogą się pochwalić niemałym sukcesem, nagrali bowiem płytę. Ukazała się niedawno a repertuar jest w sam raz na tę porę, bo są to kolędy i pastorałki.

Śpiewają i grają „Bemole”, czyli wokalno-instrumentalny zespół, który działa w tej szkole od 16 lat. Przez ten czas zdobył już wiele nagród na konkursach rożnych szczebli, od szkolnych po wojewódzkie. Wyżej swoich sił jeszcze nie próbowali, ale planują. I mają nadzieję, że plan ten uda się zrealizować tak samo jak udało się wydać płytę. - Dwa lata nad nią pracowaliśmy, zdarzyło się, że nawet w wakacje. Było ciężko, ale też przyjemnie - mówi Małgorzata Piwowarczyk z VI klasy. Uczy się też w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Myślenicach, śpiewa w szkolnym chórze Cantata i należy do ZPiT Ziemia Myślenicka. Na płycie nie tylko gra na fortepianie, ale także śpiewa solo trzy utwory. - Mój ulubiony to pastorałka „Dnia jednego o północy” - mówi uczennica.

Na płycie śpiewa i gra ponad 40 dzieci i ich nauczycielka a zarazem założycielka zespołu Justyna Iskra. Jak mówi, zespół powstał z myślą o występach na szkolnych akademiach, ale dzieci połknęły muzycznego bakcyla. Przybywało chętnych. Nie trzeba mieć słuchu absolutnego. Nie trzeba nawet świetnie śpiewać, choć oczywiście jest to pożądane. - Sztuką jest znalezienie w zespole roli dla każdego, także dla tych, którzy nie śpiewają zbyt czysto. W świątecznym programie mogą przecież trzymać gwiazdę lub w przebraniu udawać na przykład owieczkę - mówi Justyna Iskra. I dodaje, że podobnie jest z graniem. - Radość z grania rodzi się wtedy, kiedy dzieci robią to razem.

Nie mają stałego repertuaru z racji tego, że skład zespołu często się zmienia. - Charakterystyczne dla nas jest to, że ma być skocznie, kolorowo, nie statycznie, dlatego zawsze w nasz występ wplatamy np. mini układ taneczny - mówi Justyna Iskra.

Należy do tych nauczycieli, którzy uważają, że każda godzina podczas której dzieci uczą się czegoś, ale nie w ławce, jest bezcenna. - Dla dzieci to, że mogły zobaczyć, jak wygląda studio nagrań, a teraz mogą się usłyszeć, zobaczyć się na okładce płyty, to coś niezmiernie ważnego.

Płyta ukazała się dzięki wsparciu Rady Rodziców. Można ją nabyć w szkole. Kolęd i pastorałek w wykonaniu „Bemoli” będzie tez można posłuchać na żywo w styczniu, planują bowiem koncert w kościele na Zarabiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski