Pod dyktando WKS Zakopane

RL
W Kirach koło Zakopanego podczas biathlonowych mistrzostw Polski seniorów rozegrano biegi sprinterskie i na dochodzenie. Zawody zostały zdominowane przez WKS Zakopane.

Biathlonowe mistrzostwa Polski w Kirach

Podczas minionego weekendu wywalczyli oni 6 z 12 możliwych do zdobycia medali. W niedzielę w biegach "pościgowych" dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium - Magdalena Grzywa i Wojciech Kozub.
     W sobotę wśród seniorek dystans 7,5 km z dwukrotnym strzelaniem najszybciej przebiegła Magdalena Gwizdoń, która mimo aż trzech "pudeł" na strzelnicy, pokonała swe koleżanki z reprezentacji, Magdalenę Grzywę i Aldonę Sobczyk.
     Kobiet 7,5 km: 1. Gwizdoń (KKS Bielsko-Biała) 25:50,9 (3 rundy karne); 2. Magdalena Grzywa (WKS Zak.) 26:16,4 (2); 3. Sobczyk (Dynamit Chorzów) 26:19,8 (1); 4. Kiełtyka 27:02,2 (1); 5. Jarecka 27:38,3 (3); 6. K. Ponikwia (wszystkie WKS Zak.) 28:10,8 (3).
     U mężczyzn, w biegu na
10 km, o podziale medali decydowała przede wszystkim strzelnica. Tomasz Sikora i Krzysztof Topór, którzy zajęli odpowiednio I i II miejsce, mieli do przebiegnięcia tylko jedną rundę karną. Brązowy medalista, Wojciech Kozub spudłował czterokrotnie.
     Mężczyźni 10 km: 1. Sikora (Dynamit Chorzów) 27:13,1 (1); 2. Topór 27:37,5 (1); 3. Kozub (obaj WKS Zak.) 27:46,9 (4); 4. Szary (KKS Bielsko-Biała) 28:58,0 (2); 5. Plewa (Ryfama Rybnik) 29:12,7 (1); 6. Golec (KKS Bielsko-B.) 29:29,2 (4).
     Niedzielne biegi na dochodzenie rozgrywane były już w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i rozmokłych trasach. W biegu kobiet na 10 km Magdalena Grzywa zrewanżowała się swej imienniczce Gwizdoń, która z trudem wywalczyła 3. pozycję. Po ostatnim strzelaniu w pozycji stojącej, w którym spudłowała aż trzy razy, do samej mety musiała odpierać ataki juniorki Beaty Kiełtyki.
     Kobiety, bieg na dochodzenie: 1. M. Grzywa 43:14,7 (2); 2. Sobczyk 44:56,1 (2); 3. Gwizdoń 46:01,8 (9); 4. Kiełtyka 46:05,7 (6); 5. I. Grzywa (WKS Zak.) 47:09,2 (4); 6. Szymura (Dynamit Chorzów) 48:18,9 (3).
     W biegu mężczyzn na 12,5 km złoto dla Wojciecha Kozuba, który startując jako trzeci ze stratą 34 s do pierwszego Sikory, dzięki świetnej postawie w biegu, pokonał go z przewagą ponad jednej minuty. Brązowy medal dla wicemistrza Polski z biegu sprinterskiego Krzysztofa Topora, który tym razem zawiódł na strzelnicy.
     Bieg na dochodzenie mężczyzn: 1. Kozub 44:23,9 (2); 2. Sikora strata 1.12,4 (2); 3. Topór strata 3.34,1 (7) 4. W. Ziemianin (WKS Zak.) 5.36,6 (6); 5. Szary 6.05,0 (7); 6. Piecha 7.57,5 (4).
     Na zakończenie mistrzostw, dzisiaj rozegrane zostaną biegi sztafetowe 3x7,5 km kobiet i 4x7,5 km mężczyzn, w których zdecydowanymi faworytami są zespoły WKS