Podium na jubileusz

FIL
W MŚ International Sport Karate Association startowało około 190 zawodników (w tym 130 w walkach) z 16 ekip z Europy, USA, Panamy, Mongolii, Chin, Korei Płd., Wietnamu, Indii i Turcji. Z krakowian najlepiej spisał się Juliusz Piwowarski (7 dan), który został mistrzem świata (już po raz drugi) w kata z tonfą. W finale - po zaciętej rywalizacji i rzadko mającej miejsce w tej konkurencji dogrywce - okazał się lepszy od Tadeusza Ambrożego (4 dan). Brązowy medal w tej samej konkurencji zdobył Mariusz Rozwadowski (2 dan). Wszyscy są zawodnikami Oriona Kraków, którego twórcą jest Piwowarski. Sukces krakowian zbiegł się z 20-leciem Oriona i 35-leciem trenowania karate przez Piwowarskiego.

Juliusz Piwowarski mistrzem świata all style karate

Cztery medale zdobyli krakowianie podczas mistrzostw świata all style karate, które odbyły się w Staufenbergu (Niemcy).

Największą niespodziankę sprawił debiutujący w polskiej reprezentacji w karate uniwersalnym Piotr Makówka (2 kyu). Przedstawiciel APEIRON (Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego w Krakowie) został wicemistrzem świata w walce w formule light contact. Po czterech walkach w finale przegrał nieznacznie z reprezentantem Niemiec polskiego pochodzenia.