18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poezja z Duszą

SYP
Finał konkursu odbył się w miniony piątek w bolesławskim Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej. Oprawę artystyczną zapewnił występ kluczewskiego zespołu "... z Duszą" prowadzonego przez Zdzisława Duszę, instruktora sekcji wokalnej kluczewskiego GOK. Hasło tegorocznego konkursu poetyckiego brzmiało "Las sentymentalny - las użyteczny".

Podczas finału konkursu "Wiosna Poetycka". Fot. Jacek Sypień

BOLESŁAW. Ciekawe prace napłynęły na Turniej Jednego Wiersza, zorganizowany w ramach XXXIII Wiosny Poetyckiej.

Był on jednym z elementów większego projektu realizowanego wspólnie przez bolesławskie Centrum Kultury, olkuskie Nadleśnictwo i Polskie Towarzystwo Leśne. Spośród 50 wierszy, jakie zgłoszono na konkurs juror, czyli olkuski poeta Łukasz Jarosz, wśród twórców najmłodszych przyznał pierwsze miejsce Agacie Chojowskiej z Zespołu Szkół w Krzykawie. Drugie miejsce zajęła Dorota Skóra, a trzecie Klaudia Malina (obie z ZS nr 1 w Bukownie). Wśród gimnazjalistów zwyciężył Krzysztof Poch z Olkusza, a wśród licealistów Krzysztof Mencner z Zebrzydowic, przed Szymonem Florkiem z Chrzanowa i Joanną Liszką z Bolesławia oraz Pauliną Głowacką z Trzyciąża, które podzieliły się trzecim miejscem.

W kategorii dorosłych zwyciężyła Urszula Kalecińska - Kucik z MOK Bukowno, drugą nagrodę zdobył Arkadiusz Stosur z Krakowa, a trzecią Klara Marzec z Klubu Pracy Twórczej, działającego przy bolesławskim Centrum Kultury.

W ramach "leśnego" projektu w lipcu odbędzie się plener plastyczny oraz zostaną zorganizowane konkursy: plastyczny, filmowy, fotograficzny oraz na scenariusz.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski