Pogrom Comarch Cracovii w Katowicach ze skandalem w tle

Jacek Żukowski
GKS Katowice - Comarch Cracovia
GKS Katowice - Comarch Cracovia Lucyna Nenow
Comarch Cracovia nie jest w stanie nawiązać wyrównanej walki z mistrzem Polski. Tym razem było podobnie, a oprócz wysokiej porażki była jeszcze bijatyka z pseudokibicami gospodarzy. Comarch Cracovia zaraz po meczu złożyła do PZHL protest.

Katowiczanie już w I tercji wybili krakowianom hokej z głowy. Wydawało się, że „Pasy” wcześniej stracą gola, bo seryjnie łapały kary, ale goście przetrwali ten okres. Jednak Fraszko znalazł sposób na Krasanovsk’ego. A potem w ciągu minuty i 11 sekund miejscowi jeszcze trzykrotnie umieszczali krążek w bramce gości (drugi gol padł w przewadze, a golkiper gości popełnił błąd przepuszczając krążek do siatki między parkanami) i było po meczu.

Po tym golu doszło do starcia między zawodnikami Comarch Cracovii i pseudokibicami GKS-u, którzy wpadli do boksu Cracovii. Doszło do zamieszania i drużyna przedwcześnie udała się do szatni. Potem goście odmówili wyjazdu na taflę, za co zostali ukarani karą techniczną i zagrożono im walkowerem. W końcu ekipa pojawiła się na lodzie i dograno brakujące minuty z I tercji.

Nowy bramkarz „Pasów” – Hebda bardzo szybko musiał wyjąc krążek z siatki, bo już po pierwszej akcji rywali. Potem goście stracili kolejną bramkę. Szukali honorowego trafienia. „Pasy” po raz pierwszy w tym meczu zagrały w przewadze, ale nic to nie dało. Udało się w ostatniej odsłonie, gdy goście znów grali 5 na 4. Zresztą potem powtórzył się ten sam scenariusz i „Pasy” nieco zniwelowały kompromiutujący wynik.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)
Bramki: 1:0 Fraszko (Kruczek, Bepierszcz) 9, 2:0 Iisakka (Monto) 16, 3:0 Marklund (Olsson, Sokay) 17, 4:0 Michalski 17, 5:0 Bepierszcz (Fraszko, Pasiut) 17, 6:0 Varttinen (Monto) 30, 6:1 Krenżelok (Jezek, Latal) 50, 6:2 Lundgren (Krenżelok, Latal) 56, 7:2 Fraszko (Michalski, Smal) 60.
GKS: Murray – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Lebek, Maciaś, Kowalczuk, Smal, Michalski.
Cracovia: Krasanovsky (17 Hebda) - Bieniek, Żurek, Latal, Jezek, Sawicki – Younan Motloch, Kasperlik, Lundgren, Mocarski – Jaracz, Krenżelok, Brynkus, Bezwiński, Vildumetz – Kunst, Dziurdzia, Kapica, Wróbel, Sterbenz.
Sędziowali: M. Baca, P. Pomorzewski. Kary: 10 – 14 min. Widzów: 1000.