Polacy rozbili Czechów. Zagrali piłkarze z Małopolski

Bartosz Karcz
Krzysztof Kapica
W Brzegu reprezentacja Polski do lat 18 wygrała z Czechami aż 5:0. Swój udział w tej wygranej mieli zawodnicy z trzech małopolskich klubów. Zagrali wszyscy, choć w różnym wymiarze czasowym.

To był trzeci mecz tej kadry w ostatnim czasie i trzeci wygrany wysoko przez podopiecznych trenera Marcina Włodarskiego. Wcześniej Polacy wygrali 4:1 ze Szwedami i 4:0 ze Słowacją. Walka o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata, które w kategorii U-17 rozegrane zostaną w dniach 10 listopada - 2 grudnia w Indonezji trwa.

W Brzegu w wyjściowym składzie wyszedł piłkarz Sandecji Piotr Kowalik. Zagrał 62 minuty. Z ławki na boisku pojawili się natomiast zawodnik Cracovii Filip Rózga, który zagrał całą drugą połowę oraz Jakub Krzyżanowski z Wisły Kraków, który zaliczył ostatnie osiemnaście minut.

Mecz z Czechami to był popis przede wszystkim Daniela Mikołajewskiego. Napastnik ten raptem w osiem minut skompletował w pierwszej połowie hat-tricka. Polacy grali w tych pierwszych fragmentach bardzo dobrze, na Czechów spadła prawdziwa nawałnica i strzelane gole nie było dziełem przypadku.

Po przerwie Polacy podwyższyli z dwóch kolejnych rzutów karnych. Stworzyli też dużo innych okazji, a swoje okazje na gole mieli m.in. Filip Rózga i Jakub Krzyżanowski.

Polska - Czechy 5:0 (3:0)
Bramki:1:0 Mikołajewski 11, 2:0 Mikołajewski 17 karny, 3:0 Mikołajewski 19, 4:0 Tomczyk 61 karny, 5:0 Huras 85 karny.
Polska: Matys - Kowalik (62 Krysiak), Orlikowski, Gurgul (72 Krzyżanowski) - Sznaucner (46 Rózga) - Kolanko, Reguła, Brzyski (46 Mazur), Wolski (46 Przyborek) - Tomczyk (62 Huras), Mikołajewski.
Czechy: Moucka - Herak (46 Pitak), Musil, Drobek, Boledović (67 Havran) - Dufek (46 Feit), Hajek (67 Tosnar) - Barat (46 Tesar), Zika (46 Rus), Kacor (46 Mokrovics) - Taus (46 Pikolon).
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Polska/Wrocław). Żółte kartki: Brzyski – Boledovic, Taus.